Eesti Kunstiakadeemial ei ole kavas Tartu maanteel asuvaid kinnistuid võõrandada

Sirp

Eile, 27. jaanuaril avaldatud pressiteates kinnitab Eesti Kunstiakadeemia, et neil ei ole kavas Tartu maanteel asuvaid kinnistuid võõrandada. Järgnevalt avaldame EKA pressiteate täismahus:

Eesti Kunstiakadeemial ei ole kavas Tartu maanteel asuvaid kinnistuid võõrandada

Vastuseks avalikkuses esinenud eksitavatele väidetele kinnitame, et Eesti Kunstiakadeemia eesmärk on rajada oma Tartu maantee1 ja 5 asuvale kinnistule uus õppehoone.  Eesmärgist lähtuvalt ei ole Kunstiakadeemial kavas Tartu maantee kinnistut ega selle osi võõrandada.

Ülikool on oma tegevustes, sealhulgas varaga tehingutes ja uue õppehoone rajamisega seotud toimingutes järginud Eesti Vabariigi seadusi ja Eesti Kunstiakadeemia nõukogu otsuseid.  EKA raamatupidamisarvestust, aruandlust ja finantside juhtimist on teostatud vastavalt seadustele, need on läbipaistvad ja auditeeritud.

Ülikooli liikmeskonna jõupingutused on suunatud uue hoone rajamisele ajaloolises asukohas, sealjuures ehitusloa saamisele, et maja saaks valmida tähtaegselt 2015 aasta suvel.

Uue õppehoone rajamise eesmärgil tegutsedes tugineme Vabariigi Valitsuse 2008. aasta korraldusele, millega kinnitatud investeeringute kavas on ettenähtud vahendid summas 14,34 miljonit eurot Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone rajamiseks.  Ühtlasi tugineme Riigikogu 1998. aastal kinnitatud kultuuripoliitika põhialustele, milles seisab: “Riiklik kultuuripoliitika, järgides detsentraliseerituse põhimõtet, kindlustab kunstielu kõigi valdkondade sõltumatule arengule eksistentsiaalselt vajalikku ruumi. Selle tagamine toimub erinevaid kunstielu institutsioone (õppeasutustest erialaste väljaanneteni) hõlmava keskkonna funktsioneerimise, õigusaktide täiendamise ja riikliku finantseerimise alusel.” 

16. jaanuaril aset leidnud kohtumisel Haridus- ja teadusministeeriumis lepiti kokku, et moodustatakse kahepoolne komisjon, kelle ülesandeks on analüüsida EKA uue õppehoone finantseerimiskava.  Oleme avatud ministeeriumiga koostööks, et leida parim lahendus uue õppehoone rajamise eesmärgi realiseerimiseks.

Täpsustust vajab haridus- ja teadusministri Jaak Aaaviksoo eksitav väide Valitsuse pressikonverentsil, kus minister sõnas, et Eesti Kunstiakadeemial on sõlmitud eelleping maa võõrandamise kohta.  Eesti Kunstiakadeemial ei ole sõlmitud ei eellepingut ega lepingut vaid ühiste kavatsuste protokoll, mis sätestab EKAle ühe alternatiivina võimalikku koostööd eraõigusliku ettevõttega parkla rajamisel.  EKA on uue õppehoone projekti kavandamisel lähtunud endise haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase 22.05.2008 saadetud ettepanekust kaaluda lisaks rakendusüksuse Archimedese vahenditele ka muid rahastamisallikaid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht