Eesti Kultuuri Koja aastakonverents

4. ja 5. novembril 2016 toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis Eesti Kultuuri Koja järjekordne aastakonverents, mis sel aastal kannab pealkirja „Kultuur, haridus ja haritus“ .

Konverentsi ettekanded ja paneelid keskenduvad hariduse ja kultuuri seostele, aga ka hariduse kui inimese endaks jäämise, eneseusu ja enese väärtustamise alustele.
„Haridus annab inimesele juured ja identiteedi, väärikuse ja vabaduse, seetõttu oleme pidanud haridust sh nii kunstikõrgharidust, kutseõpet kui ka huviharidust üheks tähtsamaks teemaks Koja eestseisuses ja sellega ka järjepidevalt tegelenud,“ ütles Kultuuri Koja eesseisuse liige ja kultuuripoliitika uurija Egge Kulbok-Lattik. Ta lisas: „Iga ühiskonna edu sõltub sellest, kui avaralt ja loominguliselt mõtlevad, kui haritud on selle inimesed. Ka Eesti tulevik – sealhulgas meie kõrgkultuuri jätkusuutlikkus, sõltub haritud ja loominguliste inimeste olemasolust.“
Kahepäevase konverentsi peaesinejateks on EKA emeriitprofessor, vaibakunstnik Anu Raud, Koja suursponsori Swedpanga juhatuse esimees Robert Kitt, luuletaja, tõlkja ja toimetaja Doris Kareva ja Tartu Ülikooli religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar. Arutluspaneelides võetakse ette hariduse kui kultuurikandja, huvihariduse, ruumihariduse, digimaailma mõjude, õpetajate elukutse väärtuse, hariduse sisese konkurentsi ja kõrghariduse tuleviku teemad.
„Koda korraldas konverentsi ettevalmistamiseks kolm ümarlauda, mille käigus koos haridusvaldkonna ekspertidega jõuti järeldusele, et Eesti haridusmaastiku probleemsemad küsimused vajavad laiemat ühiskondlikku arutelu,“ selgitas Koja eesseisuse ja juhatuse liige, muusik Pille Lill. „Loodame, et Koja konverents ERM-is loob võimaluse ka IV Hariduskongressi kokkukutsumiseks 2018. aastal.“
Koja konverentsi tulemusena koostatakse ekspertide abiga kõige pakilisematest haridusvaldkonna teemadest ja lahendamist vajavatest aspektidest kommünikee, mis antakse üle nii kultuuri- kui haridusministrile, Riigikogu Kultuurikomisjonile ja teistele asjasse puutuvatele institutsioonidele.
Konverentsi esimene päev lõpeb piduliku õhtusöögiga, kus tervitussõnad lausub ka kultuuriminister Indrek Saar, ja Kultuuri Teo 2016 auhinna üleandmise tseremooniaga.
Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida 4.-5. novembril Postimehe veebis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht