Eesti Kultuuri Koda kutsub konverentsile

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kultuuri Koda kutsub osalema aastakonverentsil „Kultuur, haridus ja haritus“ 4.–5. novembril Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Seekord keskendub koja traditsiooniline aastakonverents haridusele kultuuri vaatevinklist, sealhulgas hariduse ja kultuuri kui inimese endaksjäämise, eneseusu ja enese väärtustamise alusele. Aruteluks on püstitatud järgmised küsimused: Mis väärtusi kannab ja milliseid inimesi vormib meie haridussüsteem? Kas Eesti haridussüsteem aitab meil toime tulla 21. sajandi sõlmküsimustega? Kuidas ühitada avatust maailmale traditsioonide hoidmisega? Kuidas soodustada loovuse ja kaunite kunstide erialade õpetamist ning tagada kõigile juurdepääs loomingulistele tegevustele? Kuidas vabastada akadeemiline haridus kasumile orienteeritud mõttelaadist? Milline peaks olema ja on ettevõtete missioon ja roll Eesti hariduses?

Konverentsi peaeesmärgiks on kõige pakilisematest haridusvaldkonna teemadest ja lahendamist vajavatest aspektidest kokku panna kommünikee, mille Kultuuri Koda esitab seejärel kultuuri- ja haridusministrile, Riigikogu Kultuurikomisjonile ning teistele asjasse puutuvatele institutsioonidele.
Konverentsi pidulikul õhtusöögil antakse üle ka Koja iga-aastane auhind märkimisväärse kultuurivaldkonna saavutuse eest „Kultuuri Tegu 2016“.

Konverentsi kava leiate koja võrgukodust www.kultuurikoda.eu. Samas saab ka osalejaks registreeruda.  Osalemistasule kehtib varase registreeruja soodustus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht