Eesti Kirjastuste Liidu menuraamatud 2017

EKL menukid_2017

Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2017. aasta enimmüüdud raamat oli TEA entsüklopeedia eriväljaanne „Eesti Vabariik 100“ (koostaja TEA entsüklopeedia toimetus)
Väljaandjaks oli TEA kirjastus, läbimüük 6 277 eksemplari (mitte-ilukirjanduse valdkond).

Teine oli Heiki Raudla koostatud „Heade mõtete raamat“, väljaandja kirjastus Varrak, läbimüük 6 009 eksemplari (ilukirjanduse valdkond).

Kolmas Mart Laari koostatud „Eesti suured armastuslood“, väljaandjaks samuti kirjastus Varrak, läbimüük 5 715 eksemplari (ilukirjandus).

Lasteraamatute hulgas oli populaarseim Pilvi Kula koostatud „Valmistume kooliks. Töövihik 1“. Kirjastaja Koolibri, läbimüük 5 372 eksemplari.

Enim müüdud e-raamat oli E.L. Jamesi „Viiskümmend tumedamat varjundit“. Väljaandjaks kirjastus Pilgrim, läbimüük 995 litsentsi.

Kommentaarid:
– TOP 100 raamatu läbimüüginumbrid on aasta aastalt kahanenud. Võrreldes 2016. aastaga on vähenemine olnud ligikaudu 15%.
– Mitte-ilukirjanduslikke teoseid saja enimmüüdud raamatute tabelis on 49 nimetust, millest pooled on algupärandid (23 nimetust). Enamus mitteilukirjandusteostest moodustavad eneseabiraamatud, kuid au sees on ka käsitöö- ja ajalooraamatud.
– Olulise languse on läbi teinud kokaraamatud – sel korral on neid nimekirjas vaid neli.
– Ilukirjandusteoseid on nimekirjas 16, neist 9 on algupärandid.
– Lasteraamatuid on nimekirjas 35 nimetust. Neist enamuse moodustavad väikelastele mõeldud raamatud – kleepsuraamatud, mänguraamatud, kuid rõõm oli tõdeda, et nimekirjas on ka Eesti autorite – Reeli Reinausi, Piret Raua, Andrus Kivirähki, Mika Keräneni – juturaamatuid.
– E-raamatute puhul arvestame neid raamatuid, millede puhul on müüdud 100 ja rohkem litsentsi.
2015. aastal oli selliseid nimetusi 56, 2016. aastal 29 ja 2017. aastal 26 nimetust. Neist 19 nimetust olid ilukirjandusteosed ja neist omakorda 11 tõlketeosed.
Viimastel aastatel on enimostetud e-raamat olnud E.L.James’i loomingust. Nii ka eelmisel aastal ja enimostetud e-raamat oli „Viiskümmend tumedamat varjundit“ (kirjastus Pilgrim, läbimüük 995 eksemplari).

Näitus Eesti Kirjastuste Liidu menuraamatutest on välja pandud Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis ja on avatud kuni 3. märtsini.
Eesti Kirjastuste Liit on loodud 1991. aastal ja praeguse seisuga kuulub liitu 35 kirjastust-organisatsiooni. Raamatute müügi edetabelit on koostatud alates 2000. aastast.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht