Eesti Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kirjanike Liit kuulutas täna välja kolmanda romaanivõistluse, mille 10 000 euro suuruse auhinnafondi on välja pannud Eesti ettevõtted Liviko, Wolf Group`i kuuluv Penosil ja advokaadibüroo Ellex Raidla.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on ainuke kirjandusvõistlus Eestis, mille võiduga kaasneb käsikirja tõlkimine inglise keelde soodustamaks Eesti kirjanduse jõudmist välislugejateni.
„Kõik saab alguse kirjandusteosest, mis kõnetaks lugejat lisaks Eestile ka välismaal. Seejärel on oluline, et sellise teose käsikiri oleks juba ette tõlgitud suurema levikuga keelde, milles väliskirjastajad sellega tutvuda saaksid. Tänapäeval tähendab see eelkõige inglise keelt. Erakapitali toetus Eesti kirjanduse tõlkimisel ja maailmas tutvustamisel on antud kontekstis äärmiselt oluline,“ rääkis Eesti Kirjanike Liidu esimees ja romaanivõistluse žürii liige Tiit Aleksejev.

Esmakordselt paneb Margus Karu Sihtasutus välja eripreemia. “Margus Karu loomingu vaimus autasustame teost, mis annab hääle inimesele, inimrühmale või teemale, kes või mis on varem olnud normide, tabude ja vaikiva enamuse grupisurve tõttu alla surutud ning julgustab meid kõiki murdma end raamidest välja nii loomingus kui ka elus,” rääkis kirjanik Eia Uus.

Lisaks paneb Postimees välja eripreemia.

Romaanivõistlusele oodatakse eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki tühikuteta. Käsikirjade esitamise tähtaeg on 4. veebruar 2019. Kõik käsikirjad jõuavad žürii liikmeteni autorlust avaldamata.
Romaanivõistlusele laekunud käsikirju hindab kaheksaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg ja ajakirjanik Ene Paaver, luuletaja ja kirjandusteadlane Aare Pilv ning kirjanikud Vahur Afanasjev, Maimu Berg, Peeter Helme, Mairi Laurik ja Rein Põder.
Romaanivõistluse 2017 võitis Vahur Afanasjev käsikirjaga „Serafima ja Bogdan“, mis valiti 67 algupärase ja seni avaldamata käsikirja seast. Lisaks otsustas žürii välja anda kaks teist kohta, mille vääriliseks valiti Eva Koffi käsikiri „Sinine mägi“ ja Triinu Merese käsikiri „Lihtsad valikud“.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht