Eesti Keele Instituudis on valminud „Eesti õigekeelsuskäsiraamat“
„Eesti õigekeelsuskäsiraamat“ veebis on mõeldud õigekeelsussõnaraamatu ehk ÕSi paariliseks. Selle eesmärk on anda ÕSi kasutajale soovituste korral pikemaid selgitusi, miks üht või teist vormi eelistada.
Veebikäsiraamat võimaldab kaht allikat vastastikku linkida, näiteks võib ÕSi sõnaartiklist viia viide vastava käsiraamatu peatüki juurde või käsiraamatust ÕSi sõnaartikli juurde. Reeglikogumik on koostatud Wikimedia tarkvara abil.
Veebikäsiraamat käsitleb täheortograafiat, algustäheortograafiat, kokku- ja lahkukirjutamist, lühendamist, arvukirjutust, kirjavahemärke ja vormistust. Käsiraamatu juhatab sisse ülevaade kirjast ja tähestikust, kirjaviisist ja õigekirjapõhimõtetest. Reeglite kõrval annab käsiraamat uudsena ka taustainfot, kirjeldades võimaluse korral konkreetse reegli kujunemise lugu ja diskussiooni selle ümber, praktilisi probleeme reegli järgimisel ja nõuandeid. Iga teema kohta on antud ka põhjalik kirjanduse loetelu.
Õigekeelsuskäsiraamat toetub varasematele õigekeelsusallikatele, nagu Tiiu Erelti „Eesti ortograafia“, Mati Erelti, Tiiu Erelti ja Kristiina Rossi „Eesti keele käsiraamat“, samuti vabariikliku õigekeelsuskomisjoni ja Emakeele Seltsi keeletoimkonna otsustele.
„Eesti õigekeelsuskäsiraamatu“ reeglid on läbi arutatud Emakeele Seltsi keeletoimkonnas. Alates 26. aprillist 2019 saavad kõik huvilised vast valminud käsiraamatuga tutvuda ja öelda ka oma arvamuse. Märkused ja ettepanekud on oodatud aadressil maire.raadik@eki.ee kuni 15. septembrini 2019, käsiraamat paikneb aadressil https://keeleabi.eki.ee/vikieksport/.
„Eesti õigekeelsuskäsiraamat“ on valminud Eesti Keele Instituudis riikliku programmi „Eesti keel ja kultuurimälu II (2014–2018)“ toel.
Käsiraamatu koostajad on Tiina Leemets, Argo Mund, Sirje Mäearu, Peeter Päll, Maire Raadik ja Tuuli Rehemaa, toimetaja on Maire Raadik.
Veebilahenduse on kohandanud Indrek Hein.