Eesti Filharmoonia Kammerkoor esitab Schnittke suurteost Eestis ja Hollandis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Peeter Langovits.

Foto Peeter Langovits.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses kõlab 27. novembril Viljandi Jaani kirikus ja 28. novembril Tallinna Niguliste kirikus XX sajandi üks olulisemaid a cappella kooriteoseid, Alfred Schnittke „12 patukahetsuse psalmi”, mida juhatab koori peadirigent Kaspars Putniņš. Sama teosega minnakse järgmise aasta alguses turneele Hollandisse.
Kaspars Putniņši sõnul on Alfred Schnittke „12 patukahetsuse psalmi“ tohutult ilus ja ääretult sügav teos, mida võiks võrrelda Mahleri sümfooniatega. „See on kahtlemata XX sajandi üks olulisemaid kooriteoseid, mis kasvab välja vene koorikontserdi traditsioonist, kuid tegemist on siiski väga kaasaegse muusikaga. Selles väljendub helilooja maailmatunnetus ning tema seosed oma kodumaaga. Üldistades võib öelda, et see teos räägib inimese elust“, lisab Putniņš.
XX sajandi üks mõjukamaid heliloojaid Alfred Schnittke (1934–1998) kirjutas maailma kooriklassikasse kuuluva tähtteose ristiusu 1000. aastapäeva tähistamiseks Venemaal 1988. aastal. Selle aluseks kasutas ta XVI sajandist pärit tekste patust ja igatsusest lunastuse järele, luues originaalse, virtuoosse ja haarava heliteose, mis on läbi imbunud helilooja enda isiklikust kogemusest ja sügavast veendumusest. Tegemist on ka vokaalselt ja tehniliselt väga keeruka repertuaariga, mis jääb paljudele kooridele kättesaamatuks, kuna esitab lauljatele suuri nõudmisi.
Pool tundi enne kontsertide algust Viljandis ja Tallinnas tutvustab publikule ettekandele tuleva teose kultuuriloolist tausta Sakarias Leppik.
Sama teost esitab EFK jaanuaris kolmel kontserdil Hollandi linnades Heerlenis, Rotterdamis ja Amsterdamis, kus lisaks Schnittke muusikale kõlab ka Arvo Pärdi ja Jonathan Harvey looming.
Vt ka Kaspars Putninši kommentaari: https://www.youtube.com/watch?v=_oPd4YbpLC0

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht