AUHIND

Sirp

20. – 22. V Pariisis toimunud rahvusvahelisel konkursil „Vibrarte” võitis noor eesti viiuldaja Mari Poll III koha (kaasnes auhinnaraha 4500 eurot) ja eripreemia prantsuse muusika parima esituse eest.        „Vibrarte” president, Londoni kuningliku muusikakolledži professor Radu Blidar iseloomustab 2008. aastal algatatud konkurssi kui innovaatilist ja arenevat, kuid kõrge kunstilise tasemega ettevõtmist. Võistlus on mõeldud kõigile noortele alla 28aastastele viiuldajatele, kes on valmis rahvusvaheliseks karjääriks. Tänavu kandideeris 162 muusikut 28 riigist, poolfinaali valiti 27 viiuldajat (kuus loobus) 15 maalt: viis Venemaalt ja Lõuna-Koreast, kaks Belgiast, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Iisraelist ning üks Austriast, Eestist, Kreekast, Norrast, Poolast, Rumeeniast, Šveitsist, Suurbritanniast  ja USAst. Mari Poll oli kuue finalisti hulgas ainus naissoo esindaja.       

Mari Poll on varem saanud auhinnalisi kohti ja eripreemiaid kümnel Euroopa konkursil, lisaks veel mitmeid mainekaid rahvusvahelisi stipendiume. Maikuu jooksul on see talle juba teine auhind: 15. mail võitis ta Wigmore  Hallis esikoha Londoni nelja juhtiva muusikakõrgkooli võistlusel Derek Butleri auhinnale. Alustanud viiuliõpinguid 6aastaselt Nõmme muusikakoolis Leila Eespere juures, jätkas ta haridusteed Tallinna muusikakeskoolis Tiiu Peäske ja seejärel Ivi Tiviku viiuliklassis. Inglismaal on Poll õppinud 2004. aastast, esmalt Manchesteris Chethami muusikakoolis ja aastast 2006 Londoni kuninglikus muusikakolledžis, sellest õppeaastast magistriõppes  Radu Blidari juures.     

Eesti publik kuulis Mari Polli viimati aprillikuus Tallinna Filharmoonia kontserdisarjas „Talendid kodus”, kui ta oli solistiks Ligeti Viiulikontserdi Eesti esiettekandel (vt ka Sirp nr 17, lk 6). Äsja, 25. mail astus ta üles Londoni Wigmore Hallis oma kolledži kontserdil, osaledes James MacMillani teose „14 väikest pilti”  viiulile, tšellole ja klaverile ettekandel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht