Algab kandideerimine stipendiumile „Naised teaduses“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Janis Salins

L’Oréali Baltikumi stipendiumiprogrammi Naised teadues tseremoonia Riias, 2018.

Foto Janis Salins

Täna algas kandideerimine mainekale L’Oréali Baltikumi stipendiumile „Naised teaduses“. Eesti, Läti ja Leedu väljapaistvatele naisteadlastele antakse seitse 6000 euro suurust stipendiumit. Esmakordselt nomineeritakse igast Balti riigist üks stipendiaat L’Oréali ja UNESCO rahvusvahelisele tõusvate talentide ühiskonkursile (International Rising Talent).

Igas Balti riigis antakse konkursipõhiselt välja üks stipendium kuni 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele oma uurimistöö elluviimiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks antakse Lätis välja kaks ning Eestis ja Leedus üks stipendium kuni 33-aastasele naisdoktorandile oma uurimistöö lõpetamiseks neis valdkondades

L’Oréali „Naised teaduses“ stipendiumitele saab kandideerida 30. jaanuarist 7. märtsini 2019 programmi veebilehel www.forwomeninscience.com.

Lätis hakati L’Oréali stipendiume välja andma 15 aastat tagasi. Selle aja jooksul on tunnustatud kokku 42 säravat naisteadlast. Kaks aastat tagasi liitusid programmiga Eesti ja Leedu. „Naised teaduses“ stipendiumiga on seni tunnustatud kahte Eesti teadlast: dr Els Heinsalu ja dr Karin Kogermanni.

Stipendiumiprogrammi kutsus Lätis ellu programmi patroon, Läti Vabariigi endine president Vaira Vike-Freiberga. Täna toimib see koostöös Läti Teaduste Akadeemia, Leedu Teaduste Akadeemia, Eesti Teaduste Akadeemia ja UNESCO Balti riikide rahvuslike komisjonidega ning on ainus toetusprogramm neis riikides, mis toetab nimelt naisteadlaste ametialast arengut ja nende jaoks oluliste eesmärkide saavutamist.

Ülemaailmne „Naised teaduses“ programm loodi 1998. aastal. Alates sellest ajast on UNESCO ja L’Oréal panustanud ühiselt selle programmi kaudu teadustegevusse, samuti püüdesse naisteadlaste arvu suurendada ning soolist võrdõiguslikkust ka teadusmaailmas edendada. Selle kaudu mitte ainult ei tunnustata naisteadlasi, vaid ka aidatakse neil oma eesmärkideni jõuda ning oma saavutusi võimalikult laialt tutvustada.
Programmi raames on tänaseks toetatud rohkem kui 2700 noort naist 115 riigist üle maailma. Oma karjääri tipus on tunnustuse saanud 97 tippteadlast ¬– nende seas Elizabeth H. Blackburn ja Ada E. Yonath, kes on mõlemad Nobeli auhinna laureaadid.
L’Oréal‒UNESCO rahvusvahelise tõusvate talentide programmi eesmärk on tunnustada silmapaistvaid naisteadlasi ja toetada lootustandvaid noori naisteadlasi nende karjääri vältel. Programmi valitakse 15 naisteadlast riiklike ja piirkondlike parimate stipendiaatide hulgast viiest regioonist (Aafrikast ja Araabia riikidest, Aasiast, Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast), et neid inspireerida ja julgustada nende teekonda teadusmaailmas.

 

Projekti koduleht: www.fwis.fr

UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni veebileht: http://www.unesco.ee/
Eesti Teaduste Akadeemia veebileht: www.akadeemia.ee

Ettevõttest L’Oréal Poland & Baltic Hub
L’Oréal on juba enam kui sajandi pühendunud ühele ärile ja missioonile pakkuda naistele ja meestele üle maailma innovatsiooni iluvaldkonnas, kus esikohal on kvaliteet, tõhusus ja turvalisus. Seda eesmärki silmas pidades on L´Oreal olnud esindatud Poolas alates 1992. aastast, Lätis alates 2000. aastast ning Leedus ja Eestis alates 2003. aastast.

2017. aasta märtsis loodi L’Oréal Poland & Baltic Hub, eesmärgiga pakkuda tarbijatele parimat teenust ning teha efektiivsemalt koostööd klientidega regiooni kosmeetikaturu arendamiseks ja ümberkujundamiseks. Hub peakontor asub Varssavis ning selle harud asuvad Riias, Tallinnas ja Vilniuses, kus töötab kokku 102 inimest.

L’Oréal Poland & Baltic Hub on regiooni juhtiv ettevõte ilukategooriates. Firma tooteportfellis on 24 üksteist täiendavat samas erinevat kaubamärki, et vastata erinevatele tarbijaootusele. Tänu ulatuslikule koostööle oma äripartneritega, on Hub täielikult kohandunud kohalike turutingimustega. Kaubamärke juhivad osakonnad, kellel on oskused ja teadmised vastava turustuskanaliga töötamiseks, olgu selleks massturg, kaubamajad, apteegid, juuksurisalongid, margitoote jaemüük või e-kaubandus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht