Algab 13. Hendrik Adamsoni murdeluulevõistlus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Mulgi Kultuuri Instituut kuulutab avatuks 1. märtsist kuni 01. september 2018 (k.a) kestva 13. Hendrik Adamsoni murdeluulevõistluse!

Võistlusele oodatakse luulevalikut vähemalt viiest luuletusest, mis on kirjutatud autori lemmikmurdes. Täiskasvanute ja õpilaste loomingut vaetakse eraldi arvestuses.

Võistlustöid oodatakse Mulgi Kultuuri Instituuti (aadress: Kulla leerimaja Halliste Mulgi vald) 1. septembriks 2018 kas ümbrikus (sel juhul kuues eksemplaris) või meilimanuses. Mõlemal juhul peab võistlustöödel olema märgusõna, et žürii saaks luuletusi erapooletult hinnata. Märgusõnale tuleb lisada kas kinnine ümbrik või eraldi meilimanus autori nime, aadressi ja kontaktandmetega. Õpilasautoritel on tarvis töödele juurde märkida oma vanus.

Parimaks osutunud täiskasvanud luuletaja ning õpilasautor saavad tunnistuse ja preemia, mis antakse kätte Hendrik Adamsoni sünniaastapäeval – 6. oktoobril 2018 Kärstna mõisas.

Hendrik Adamson on Mulgimaal Helme kihelkonnas sündinud kirjanik ja luuletaja.
Adamson on avaldanud luulekogud “Mulgimaa” (Tartu, 1919), “Inimen” (Tartu, 1925), “Tõus ja mõõn” (Tartu, 1931), “Kolletuspäev” (Tartu, 1934), “Mälestuste maja” (Tartu, 1936) ja “Linnulaul” (Tartu, 1937), novellikogud “Kuldblond neitsi” (1925) ja “Roheline sisalik” (Tartu, 1925) jm. Kujundirikkais ja humoorikais luuletustes kasutas Adamson tihti murdekeelt. Avaldas ka miniatuure, dialooge, vesteid, hiljem arvukalt värsse, jutustusi ja novelle. 1928. aastal ilmus lapsepõlvemälestusraamat “Kuldsel elukoidikul”.

Esimese Hendrik Adamsoni murdeluulevõistluse laureaat 1994 oli Mats Traat. Murdeluulevõistluse laureaatide hulka kuuluvad ka Ain Kaalep, Nikolai Baturin, Hänilane ja teised tuntud ja natuke vähem tuntud luuletajad.

Võistlustöid oodatakse e-post: mki@mulgimaa.ee või paberkandjal aadressile Mulgi Kultuuri Instituut Kulla leerimaja Halliste Mulgi vald.

Alates 2018 korraldab murdeluulevõistlust Mulgi Kultuuri Instituut. Murdeluulevõistluse korraldamist toetab Mulgimaa pärimuskultuuri programm.

Kontakt ja lisainfo:
Mulgi Kultuuri Instituut Kaja Allilender 5185371, mki@mulgimaa.ee, www.mulgimaa.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht