90800 eurot uutele heliteostele

Heliloomingu tellimise programmi kaudu eraldab kultuuriministeerium 90800 eurot poolesaja uudisteose tellimiseks.

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlari sõnul on Eestis kaks suurt festivali, mis on ellu kutsutud just eesti heliloojate uudisloomingu tutvustamiseks. „Järgmise nädala lõpus algavatel Eesti Muusika Päevadel tuleb ettekandele mitmeid uusi teoseid, mille loomist on ministeerium toetanud heliloomingu programmist juba eelmisel aastal. Nüüd eraldas ministeerium 15700 eurot kokku üheksa uudisteose loomiseks, mis jõuavad publikuni juuni alguses Tartus toimuval Eesti Heliloojate Festivalil.“
Aktiivne uue muusika tellija on ka SA Eesti Kontsert, kes sai kuue erineva teose tellimiseks kokku 12900 eurot ja OÜ ERP, kellele eraldati nelja uudisteose tellimiseks 11500 eurot.
Heliloojaid, kelleni programmi tugi seekord jõuab, on kokku 38. Nende seas nii tuntud ja tunnustatud Rene Eespere, Rein Rannap, Sven Grünberg, Helena Tulve, Jüri Reinvere kui ka noorema põlve heliloojad Evelin Seppar, Riho Esko Maimets, Peedu Kass.
Lähiajal tuleb ettekandele palju uusi orkestriteoseid, aga ka mitmed teosed väiksematele ansamblitele ja ka sooloinstrumentidele. Samuti jõuab kuulajateni üks uus oratoorium. Kui suurema osa selle programmi toel tellitavast heliloomingust võib liigitada klassikalise muusika alla, siis seekord said toetust ka kaks jazzmuusikateost Ülo Krigulilt ja Peedu Kassilt, mis tulevad ettekandele vastavalt Jazzkaare juubelifestivalil ja Nargen Festivalil.
Septembris kuulutab ministeerium välja heliloomingu programmi teise vooru. Toetusprogrammi kogueelarve 2014. aastal on 165000 eurot.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht