Täna algab Plektrum Festival

28. augustil algab Plektrum Festival, mille teemaks on „Headus – pildis ja muusikas“ – enda, teiste ja kogu loomise vastu.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ilma suure filosoofia või moraalikoodeksita vaatleb Plektrum Festival sel aastal headusest kantud emotsiooni helis ja pildis. Eesmärk ei ole anda hinnanguid läbi määratud definitsioonide, vaid avada headuse märki kunsti, keskkonna ja inimese vaimu plaanis. Otsida üles kujundid, pildid, helid ja hääled, mis headust kannavad, selles hingavad ja sellele väge annavad. Puhas, lihtne, tingimusteta ja ootusteta headus, mis iseenda väel toidab inimese liikumist vabaduse ja kirgastumise poole.

Vestlusring „Headus” toimub 29. augustil kell 19 Von Krahlis, kus osalevad Sven Grünberg, Maarja Kangro ja Rein Maran. Et hoiduda hea-kurja võrdlemise laadis duaalse maailmapildi loomisest, proovime läheneda headusele väljaspool eetikaruumi kolme loomingulise inimese mõtete kaudu. Vestlusringile eelneb algusega kell 18.30 Kienra+Cadea ambient muusikaline etteaste Von Krahli proovisaalis. Sissepääs tasuta.

Plektrum Festivali avab neljapäeval, 28. augustil kell 20 Von Krahli teatrisaalis audiovisuaalne kontsert „6 tähte – fookuses Rein Maran”, mille muusika autor on Jakob Juhkam ja videokunstnik Emer Värk. Festival toob lavale ka lavastaja, näitleja ja helilooja Loore Martma etenduse „Hunt”. Etendused toimuvad 29.-31. augustini (lisaetendused 4-6. septembril). Festivali selle aasta üllatuseks on väljasõit Oandule Lääne-Virumaal, kus toimub Lauri-Dag Tüüri metsakontsert koos eribussi ja seene-teemaliste loengute ja retkedega. Festivali viimasel päeval, 31. augustil saab tervitada lähenevat sügist ja värskendada vaimu virgutusjoogaga. Samuti ootab pühapäeval lapsi arhitektuuritöötuba.

www.plektrumfestival.ee

Piletid müügil 25. augustist Von Krahlis ja tund enne etenduse algust kohapealt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht