Püha Miikaeli Poistekoor võitis Euroopa noortekooride võistlusel

Püha Miikaeli Poistekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Maret Alango) saabus I preemiaga XI Giuseppe Zelioli nimeliselt Euroopa noortekooride festivalilt Leccos, mis leidis aset 1. - 6. juulini.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Konkurss toimus kolmes voorus, mida hindas rahvusvaheline žürii. Lisaks anti festivali raames mitmeid kontserte ning esinemisi jumalateenistustel. Miikaeli poistekoor esitas Leccos gregooriuse koraale, vaimulikku ja ilmalikku rahvamuusikat ning rahvakoraalide seadeid ning Arvo Pärdi, Gustav Ernesaksa, Margo Kõlari, Kadri Hundi ja Ülo Vinteri teoseid.

Tegemist on eeskätt vaimulikule muusikale keskenduva festivaliga ning Miikaeli poistekoor kutsuti sinna kui liturgilist muusikat laulvate noortekooride organisatsiooni Pueri Cantores liige. Kokku oli festivalile valitud 12 koori Belgiast, Bulgaariast, Itaaliast, Kanadast, Poolast, Prantsusmaalt, Rootsist, Tšehhist, Saksamaalt, Slovakkiast ja Ungarist. Miikaeli poistekoor oli ainus Eesti koor.

Festivali kõrgeima autasu, I preemia cum laude pälvis Bratislava Poistekoor (Slovakkia). I preemia vääriliseks tunnistati lisaks meie Miikaeli poistekoorile veel Kölni Katedraali Poistekoor (Saksamaa), Adolf Fredriksi Poistekoor (Rootsi) ja Georgi Dimitrovi nimeline lastekoor (Bulgaaria).

“Festivali kulminatsiooniks oli kooride ühislaulmine suurejoonelisel pidulikul lõpumissal, mille jaoks pidid kõik osavõtjad lisaks oma konkursi- ja kontserdiprogrammidele selgeks õppima ja eelnevalt ka salvestama veel 18 kooriteost ambrosiaani kirikulaulust XX sajandi muusikani, sealhulgas ka väga nõudlikku polüfoonilist renessanss- ja barokkmuusikat kuni Händeli „Hallelujani“ välja,“ ütles koori peadirigent Kadri Hunt. „See on meie senistest festivalidest olnud kõige töömahukam. Mul on hea meel, et žürii märkis ära koori head kõla, musitseerimisoskust, kava viimistletust ning poiste väärikust ja esinemisrõõmu.“

Festival toimub Milano lähedal Leccos üle aasta ning sinna on oodatud noortekoorid ning poiste segakoorid. Festivali raames toimuvad galakontsert, koorikonkurss, kooride kontserdid, rahvamuusikashow, ühisproovid ning missa, kus lauldakse ühisrepertuaari.

2010. aastal võitis Miikaeli poistekoor rahvusvahelisel koorikonkursil „Pannonia cantat” Ungaris, Kaposvaris esikoha kirikumuusika kategoorias ja pälvis eripreemia parima vanamuusika esituse eest, Kadri Hunt sai konkursi parima dirigendi preemia ning oli 2010. aasta Eesti aasta dirigendi tiitli nominent. 2012. aastal osales koor XI rahvusvahelisel gregoriaani festivalil Belgias, Watous, olles ainus Eesti amatöörkoor, kes sellise kutse saanud. 2013. aastal lauldi rahvusvahelisel koorikonkursil Tamperes, kus saadi hõbediplom.

Püha Miikaeli Poistekoori osalemist Lecco festivalil toetasid Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht