Eesti Draamateatris esietendub uus näidend Raimond Valgrest

13. juunil kl 19 näeb Eesti Draamateatri suure saali laval rambivalgust Raimond Valgre elust ja loomingust kõnelev uus näidend “Laul, mis jääb”, mille autoriteks on Merle Karusoo, Liis Aedmaa, Jan Rahman ja Piret Saul-Gorodilov.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Lavastaja Merle Karusoo on autorite lähenemise lahti mõtestanud nii: “Ainult üksikud sünnivad peale surma – on öelnud Nietzsche. Raimond Valgre on üks nendest. Enne sõda tunti seda kõrtsipillimeest vähe, tema laule ei plaadistatud, kuigi „Muinaslugu muusikas“ ja „Sinilind“ olid juba loodud. Sõja ajal vene väes aitasid tema laulud meestel ellu jääda, pärast sõda ei tahetud neid mehi ega võidule aidanud laule tunda. Oli lühike Raimondi laulude buum. „Peagi saabun tagasi su juurde“, „Ei suutnud oodata sa mind“. Salvestusteni need ei jõudnud. Ja siis keelati Valgre ära. Sellepärast, et ta laulis armastusest, mitte tööst. Keelati ära tango. Keelati ära saksofon. Jäi ainult minoorist mažoori tõlgitud „Saaremaa valss“. Ta jõi ennast surnuks. Siis hakkasid tema laulud elama.”
Mastaapsesse suvelavastusse on kaasatud ligi 70 näitlejat ja muusikut, lavastuse tarbeks on osaliselt taastatud legendaarne lokaal Draamakelder, kus omal ajal mängis sageli ka Raimond Valgre oma ansambliga. Nüüd pakub keldrikohvikus 40 minutit enne etendust ja vaheagedel ajastukohast meelelahutust võluv naisansambel. Pääs Draamakeldrisse, mis on viidud teatri kassapoolsele küljele, on ühtlasi sissepääsuks etendusele.
Suvelavastust “Laul, mis jääb” mängib Eesti Draamateater sel suvel juunis ja augustis kokku 22 õhtul. 
Merle Karusoo, Liis Aedmaa, Jan Rahman, Piret Saul-Gorodilov
“Laul, mis jääb”
Lavastaja Merle Karusoo
Kunstnikud Maret Tamme ja Illimar Vihmar
Valguskunstnik Margus Vaigur (Endla)
Muusikajuht ja arranžeerija Malle Maltis
Liikumisjuhid Laine Mägi ja Liis-Katrin Avandi
Lavastaja assistendid Indrek Sammul ja Maia Soorm
Osades Märt Avandi, Laine Mägi, Harriet Toompere, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Robert Annus, Mihkel Roolaid, Pääru Oja, Mait Malmsten, Juss Haasma, Raimo Pass, Taavi Teplenkov, Indrek Sammul, Ain Lutsepp, Guido Kangur, Jüri Tiidus, Tiit Sukk jt. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht