Algab Jaan Poska mälestusmärgi ideekonkurss

Tallinna linn kuulutas välja Jaan Poska mälestusmärgi skulpturaalse lahenduse ideekonkursi.

Eesti Vabariigi sünnis olulist rolli mänginud riigimehele ja esimesele eestlasest Tallinna linnavolikogu esimehele Jaan Poskale rajatav mälestusmärk avatakse hiljemalt kahe aasta pärast, tema 150. sünniaastapäeval 24. jaanuaril 2016. Mälestusmärk rajatakse Kadrioru parki, Poska tn ja Luigetiigi vahel asuvale poolringikujulisele väljakule.

Jaan Poska mälestusmärgi skulpturaalse lahenduse ideekonkursi eesmärk on saada ühe väljapaistvaima Eesti riigitegelase ja esimese eestlasest Tallinna linnavolikogu esimehe (juhataja) Jaan Poska mälestuse jäädvustamiseks ja talle pühendatud mälestusmärgi püstitamiseks skulpturaalselt ja arhitektuurselt sobivaim terviklahendus.

Ideekonkursi auhinnafondi suuruseks on 28 500 eurot – I auhind 10 000 eurot, II auhind 7500 eurot, III auhind 5000 eurot ja kolm ostupreemiat 3 x 2000 eurot.

Linnaruumilise lahenduse ideekonkursi pakkumised avatakse eeldatavasti 29. aprillil 2014 ja võitjad kuulutatakse välja 15. mail 2014 ning seejärel korraldab Tallinna Linnaplaneerimise Amet võistlustööde avaliku väljapaneku.

Ideekonkursi lähteülesande tingimused on valminud koostöös Kultuuriministeeriumi, Tallinna Kommunaalameti, Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti ja Tallinna Keskkonnaametiga. Poska mälestusmärgi asukoha Kadrioru pargis ja ideekonkursi hankedokumendid on kooskõlastanud Keskkonnaameti Harju-Järva-Rapla regioon.

Täpsem info ideekonkursi tingimuste kohta paikneb Tallinna kodulehel aadressil

http://www.tallinn.ee/est/ehitus/Kaimasolevad-ideekonkursid

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht