Baltimaade arhitektide liidud otsivad maailmakongressi ühisekspositsioonile parimat ideed

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Arhitektide Liit (EAL) kuulutas koostöös Balti Arhitektide Liitude Assotsiatsiooniga välja ideevõistluse, et leida parim lahendus Eesti, Läti ja Leedu arhitektide liidu ühisekspositsioonile Rahvusvahelise Arhitektide Liidu (UIA) XXVI maailmakongressil 2014. aasta augustis. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 27. jaanuar 2014 ja tulemused avalikustatakse 4. veebruaril.
“UIA maailmakongressil esinemine on kolme Balti riigi arhitektide olulisim koostööprojekt. See on väikeriikide võimalus kord kolme aasta tagant ühiselt mõtestada arhitektuuri hetkeseisu ja vaadata tulevikku. 2010. aasta Tokio ekspositsioon näitas, et väikseid naabreid lõimiv ühisekspositsioon saab olla suurtest ja rahakatest võimsam,” rääkis ühisekspositsiooni kuraator, EALi arhitekt Villem Tomiste.
Ideevõistlus on avatud ja anonüümne. Sellel võivad osaleda Balti riikides tegutsevad arhitektid, disainerid ja nende valdkondade üliõpilased. Osavõtjatelt oodatakse kaheosalist võistlustööd. Esimene osa peab sisaldama ühisväljapaneku või installatsiooni kontseptsiooni ning teine osa külastajatele jagatava suveniiri ideed ja tootmislahendust.
Võistluse preemiafond on 1200 eurot, millest esikohapreemia suurus on 800 eurot. Kokku antakse välja kolm preemiat.
Võistlustingimused on kättesaadavad kõigi kolme riigi arhitektide liidu kodulehel aadressidel www.arhliit.ee (EAL), www.architektura.lv (Läti Arhitektide Liit) ja www.architektusajunga.lt (Leedu Arhitektide Liit). Samadel kodulehtedel avalikustatakse 4. veebruaril ideevõistluse tulemused.
UIA seekordne maailmakongress peetakse Lõuna-Aafrika Vabariigis Durbanis 3.–7. augustini 2014 ja selle teema on „Architecture Otherwhere”. Üritusel keskendutakse arhitektuuri arengule tänapäeva maailmas, kus kasvav elanike arv toob kaasa palju globaalseid probleeme. Ühiselt otsitakse vastust küsimusele, kuidas luua mõistmist, et ainus tulevikutee on säästev areng. Villem Tomiste sõnul vastutavad ka arhitektid ühiskonna arengu eest. Nad peavad näitama, kuidas lahendada probleeme ja luua selline parem keskkond, mida ühiskond ootab.
UIA kongress on suurim arhitektuurifoorum maailmas, mida tuntakse ka arhitektuuri olümpiamängude nime all. Kongressi on korraldatud alates 1948. aastast iga kolme aasta järel üle kogu maailma. Baltikumi arhitektid on ühisväljapanekuga osalenud kongressil varem kahel korral: 2008. aastal Torinos ja 2011. aastal Tokyos.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht