Arvo Pärdi Keskuse hoone rahvusvaheline kaheetapiline ideekonkurss

SA Arvo Pärdi Keskus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas 25. novembril välja rahvusvahelise kaheetapilise ideekonkursi Arvo Pärdi Keskuse hoone loomiseks Tallinna lähistele Laulasmaale. Konkursi eesmärk on leida parim arhitektuurne lahendus hoonele, mille südameks on Arvo Pärdi arhiiv.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“Looduses sünnib asju ja vaikuses tekib ootamatuid ideid – sellises kultuuri ja looduse sümbioosis ongi Eesti eripära ja jõud. Just sellisest äratundmisest kantud arhitektuur on siia võistlusele oodatud,“ lausus Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere.

Konkurss toimub kahes etapis. Esimeses voorus esitatavate osalemistaotluste laekumise tähtaeg on 22. jaanuar 2014, mille hindamistulemuste põhjal valib žürii ideekonkursi teise etappi osalema kuni 20 osalejat, kellelt soovitakse saada uue keskuse hoone idee põhjalikku läbitöötamist eskiisi tasemel.

Kaheetapilise ideekonkursi preemiafondi suurus on 30 000 eurot ning tulemused avalikustatakse 20. juunil 2014.

“Ideekonkursi esimese etapi eesmärgiks on selgitada välja arhitektid, kelle varasem erialane looming sobib enim Arvo Pärdi Keskuse kontseptsiooni ning vajadustega.“ selgitab Arvo Pärdi keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Arvo Pärdi Keskuse on asutanud 2010. aastal Arvo Pärt ja tema perekond eesmärgiga luua võimalused helilooja loomingulise pärandi säilitamiseks ja uurimiseks just oma kodumaal Eestis ja emakeelses keskkonnas. Keskus asub Laulasmaal, 35 kilomeetri kaugusel Tallinnast, looduslikult kaunil poolsaarel, mere läheduses, männimetsa servas.

Arvo Pärdi keskuse arhiiv koondab endas kogu helilooja loomepärandi ning sellega seotud info ja dokumendid nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul.

Arvo Pärdi Keskuse hoone hakkab paiknema Laulasmaal, Lohusalu poolsaarel. APK fookuses on Arvo Pärdi arhiiv ning uus hoone võimaldab keskust külastada ka uurijatel ja teistel huvilistel. „Tulevases hoones saavad olema tagatud arhiivi säilikute nõuetekohased hoiutingimused. Uus maja annab võimaluse laiendada APK tegevust: teha koostööd uurijatega, viia läbi haridusprogramme, korraldada konverentse, näituseid, muusika- ja filmiõhtuid ning seeläbi olla rohkem avatud külastajatele“, täpsustab Anu Kivilo.

Ideekonkursi preemiafondi suurus on 30 000 EUR, millest esikoha preemia suurus on 10 000 eurot, teine ja kolmas koht vastavalt 8000 ja 6000 eurot ning lisaks antakse välja kolm ostupreemiat.

Võistlustingimused ja info: http://www.arhliit.ee/arhitektuurivoistlused/sise/arvopart

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht