RAAMATUTUTVUSTUS

MARIE UNDER
Mitte niisama iluasjake, vaid midagi vägevat! Underi biograafia ja lõputul hulgal pildimaterjali, lisaks kirjad, kirjakatked, luuleread, palju pisikest põnevat infot. Under on alati olnud üks inspireerivamaid eesti kirjanikke. Nüüd siis seda eredamalt. Koostajad Rutt Hinrikus, Janika Kronberg, Sirje Olesk, Tio Tepandi. Konsultant Sirje Kiin. Toimetanud Janika Kronberg, inglise keelde tõlkinud Alias Tõlkeagentuur, kujundanud ja küljendanud Tio Tepandi. Ilmamaa, 2003. 268 lk.
 
Günter Grass
KAMMELJAS
Tervelt viis aastat kulus klassikul selle muinasjuturomaani kirjutamiseks. Poeetiline ja kaasakiskuv lugu sai väärtkirjanduse bestselleriks, mida see ka ei tähendaks. Saksa keelest tõlkinud Mati Sirkel. Toimetanud Tiiu Kokla, kujundanud Kristjan Mändmaa. Sarjas “Punane raamat”, Tänapäev, 2003. 600 lk.
 
EESTI RAUDTEEJAAMAD
Vanu fotosid Aivo Aia ja Mehis Helme kogust. See on esteetilise kaaluga kogumik, mis viib mõtted sotsiaalsele. Huvitav, kelle kätte need jaamad on rännanud? Kes uuriks? Koostanud Mehis Helme, tõlkinud Urmas Oolup, Tiina Laats, toimetanud Mari Aas, Henning von Wistinghausen, Richard Adang, kujundanud Andres Tali. Tänapäev, 2003. 192 lk.
 
 
William Somerset Maugham
KUU JA KUUEPENNINE
Veidi kohendatud taastrükk. Suurteos, teadagi. Eks kõik, kes lugemisest peavad, on selle raamatuga juba kohtunud. Kes ei ole, peaksid seda kiiresti tegema. Tõlkinud Salme Lehiste. Toimetanud ja järelsõna kirjutanud Tõnu Lember, kaane kujundanud Lauri Lahi. Canopus, 2003. 252 lk.
 
 
William Somerset Maugham
MAAG
Maughami on paelunud sellised kummalised suurkujud nagu kunstnik Paul Gauguin (“Kuu ja kuuepennise” prototüüp) ja müstik ning maag Aleister Crowley, muidugi on autori nägemine palju laiem kui ühe inimese elukulg. Tõlkinud Eva Lember. Toimetanud ja järelsõna kirjutanud Tõnu Lember, kaane kujundanud Lauri Lahi. Canopus, 2003. 236 lk.
 
 
Catherine Millet
CATHERINE M-i SEKSUAALELU
Biograafilise taustaga debüütromaan, tegelikult bestseller seksuaalsuse teemal; aga mõnes mõttes hoopis talletus seksuaalkultuuri muutumisest, naise osast ja tahtmisest sugudevahelises erootilises põkkumises. Prantsuse keelest tõlkinud Olavi Teppan, toimetanud Maris Makko, kujundanud Rein Seppius. Tänapäev, 2003. 182 lk.
 
 
Holger Kaints
TEEKOND MÄETIPU POOLE
Ulmejutt, debüüt. Aasta 2012, kompartei kongressid, ideoloogilised veidrused, viis poissi seiklevad, üritavad jõuda ühe mäe tipule. Muud ei oskagi öelda. Tore, et tuleb ka selliseid hilisdebüüte (autori sünniaasta on 1957). Toimetanud Maarja Ojamaa, kujundanud Matti Pärk. Eesti Raamat, 2003.