Teod: Evelyn Müürsepp

Kust saite raha oma esimese residendi vastuvõtmiseks?
Jorge Tarazona muretses ise sõidu- ja päevarahad. MOKSi poolt oli talle tasuta kasutada stuudio-korter Moostes. MOKSi toetavad 2002. aastal Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (Cultural Policy grant), Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, kohaliku omaalgatuse programm, Mooste vald ja Jõgeva sordiaretusinstituudi Mooste katsejaam.
Kas Tarazona viibimisel Moostes oli ka kohalikele inimestele mingi tähendus? Kuidas ta ise Mooste külalisateljeega rahule jäi?
Seda näitab aeg, minul on seda raske öelda. Jorge oli siin vaid kuu, eelmisel aastal käis ta Jaapanis.Ta oli vaimustatud kohalikust kliimast (see suvi oli ju suurepärane, ainult herilased ei meeldinud talle), loodusest ja Mooste mõisakompleksist. Stuudio elu- ja töötingimustega oli ta samuti rahul. Ka lubas ta MOKSi Hispaanias reklaamida, mille tulemuseks ennustas MOKSi taotlustetulva.
Millal tuleb järgmine resident ja kui on teada, siis kes?
2003. aasta kunstnikud märtsist novembrini on Luk Pui Man (Hongkong), Karin Hokkanen (AÜ), Inga Dargu?yté (Leedu), Denis Saraginovski ja Slobodanka Stevceska (Makedoonia). Igaühe resideerimisaeg on veel jagamisel.
Millisesse külalisateljeede võrgustikku kuulute ja mida see reaalselt annab?
MOKS kuulub Baltic Sea Residency Networki. Võrgustiku liikmed peavad aeg-ajalt seminare ja workshope, vahetavad kogemusi ja infot, peavad aru. Ka on BSRNil kodulehekülg, kus on üleval info võrgustiku liikmete kohta. Võrgustikus olles on ka lihtsam partnerorganisatsiooni leida.
Mis seisus on Eesti külalisateljeede ühisrinde loomine?
Eesti külalisateljeede ühisrinne on nullseisus. Vist on nii, et eestlased on kõik omaette nikerdajad. Ja kui midagi tekkima peab, eks ta siis tekib.