Aulin Rimm 27. VII 1930 – 21. IX 1999

Eesti vanema põlvkonna kunstnike read on taas hõrenenud: 21. septembrist sai lahkumispäev pikka aega raske haigusega võidelnud Tartu skulptorile Aulin Rimmile.
Aulin Rimm sündis 27. juulil 1930. a. Võrumaal Antsla vallas. Kohe pärast Valga Keskkooli lõpetamist 1949. a. alustas ta õpinguid kunstiinstituudis Tartus, lõpetades 1955. a. skulptorina juba Tallinna viidud riikliku kunstiinstituudi. 1956. a. sai Rimmist Eesti Kunstnike Liidu liige, samuti kuulus ta pikka aega Tartu Kunstnike Liidu juhatusse.
Aulin Rimm töötas kogu aeg Tartus, võites suure tunnustuse eelkõige portretistina. Tema töödes valitseb ühelt poolt õrnus ja lüürika – iseloomulik naiste ja laste portreedele, teisalt karmus ja jõulisus, millega paistavad silma eelkõige meesteportreed. Rimmi rikkas loomingus on kaalukas osa ka figuuriplastikal ja reljeefkompositsioonidel, mis on leidnud koha paljude hoonete interjöörides Eestimaa eri paigus. Rimm oli mitmekülgne, pidevalt uusi väljendusvõimalusi otsiv ja eksperimenteeriv kunstnik. Neid omadusi toetas tema vastuvõtlik ja töödarmastav iseloom.
Aulin Rimmi sõbrad, tuttavad ja kolleegid tundsid teda aga eelkõige kui ääretult lahket, helget ja päikesepaistelist isiksust, kes kunagi ei näidanud välja oma muresid või tujusid. Sellisena jääb ta elama kõigi teda tundnud inimeste südames.

Eesti Kunstnike Liit
Tartu Kunstimuuseum
Leinatalitus täna kl. 15 Tartu Pauluse kirikus.