RAAMATUTUTVUSTUS

Carol Shields
KIVIST PÄEVARAAMATUD
USAs sündinud ja praegu Kanadas elava kirjaniku mitmeid auhindu, sealhulgas 1995.a. Pulitzeri preemia ja rahvusliku raamatukriitikute auhinna pälvinud romaan (1993) on kirjutatud 1905. a. sündinud ja 1990ndatel Floridas surnud Daisy Goodwill Fletti autobiograafiana. Piir dokumentaalse ja ilukirjandusliku vahel jääbki hägusaks. 
Tõlkinud Andres Ehin, toimetanud Ly Seppel, kujundanud Jüri Kass. Varrak, 1999. 352 lk.
 
 
 

Paul Wilson
RUTTU RAHULIKUKS. Üle saja mõjusa tehnika meele ja keha lõdvestamiseks.
Eneseabiõpik annab nõu, kuidas stressiga toime tulla, kriisi ületada ning elust suuremat rõõmu tunda. Nõuanded põhinevad rohkem kui sajal mõjusal rahustamistehnikal vanadest filosoofiatest tänapäeva teaduse saavutusteni. 
Tõlkinud Merike Mölder, toimetanud Malle Kiirend, kujundanud Arbo Tammiksaar. Varrak, 1999. 343 lk.
 
 
 
 

Kalju Kruusa
MEELEOLU
Luule- või meeleoluraamat mõjub vaikeluna, mõneti jaapanipärase hillitsetud meeleseisundina. Lisaks autori enda luuletustele sisaldab esikkogu ka tõlkeid Lauri Sommeri luulest soome keelde, Aare Pilve loomingust inglise keelde, kaks Umberto Saba luuletust eestikeelses tõlkes ning ühe saksakeelse luuletuse, graafikat ja fotosid. Erakkond, Tsitre 1999. 79 lk. 
 
 
 
 
 
 

Anne Kahro
VIIE KELLA TEE
Üllatusraamat – üsna igapäiste teemade vaimukas, ladus ja keelevigurlik sõnastus mõjub värskendavalt ja tujutõstvalt nagu vitamiin. Nõustanud Asta Põldmäe. Talmar&Põhi, 1999. 61 lk.
 
 
 
 
 
 

A JA O. Taskuteatmik
Eesti algupärase faktiraamatu esimene trükk ilmus 1984. aastal. Käesolev väljaanne on selle kolmas, põhjalikult ümber töötatud trükk, milles tabelite, andmejadade, diagrammide jms. vormis pakutakse faktikirjeid, millele haritud lugeja võib lisada oma tõlgendusi ning seoseid. Et tegu on areneva projektiga, ootab kirjastus täiendus- ja parandusettepanekuid. 
Koostaja ja toimetaja Eneken Helme. Toimetajad Maarja Aasmäe, Rein Aro, Linda Aru, Mari Ets, Meeli Kalman, Anu Sillaots, Vello Tõnso, keeletoimetaja Eha Karlep, kunstnik Matti Pärk. Eessõna kirjastuse peatoimetajalt Ülo Kaevatsilt. Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1999. 381 lk.
 
 
 
 
 

Paavo Palk
EUROOPA ÜHENDAMISE LUGU
Raamat Euroopa ühendamisest, mitte integratsioonist, ei teeni poliitilisi eesmärke, vaid üritab anda Euroopa Liidust võimalikult selget pilti kolmes osas: ajalugu, institutsioonid, poliitika. Raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale, ka üliõpilastele. 
Kujundanud Jüri Kass, toimetanud Inna Lusti. Tuum, 1999. 207 lk. 
 
 
 
 
 

Riho Päts 
OH SEDA ENDISTA ELUDA...
Käesolev vestlusetaoline meene pärineb peamiselt 1968. aasta suvest, tunnistab autor sissejuhatuses, ning kujutab endast ettehaardeid ja kõrvalepõikeid võimaldavat vestlust iseendaga, lähtudes rohkem sisetundest kui kirjanduslik-kompositsioonilistest nõuetest.
Toimetanud Leelo Kõlar, Airi Liimets. Tallinna Pedagoogikaülikooli Kirjastus, 1999, 190 lk.
 
 
 
 
 

RIHO PÄTS. Personaalnimestik
Nimeka muusikapedagoogi, helilooja ja koorijuhi 100. sünniaastapäevaks ilmunud personaalnimestik hõlmab materjali aastast 1923 kuni 1999. aasta suveni. 
Koostanud Anneli Sepp, toimetanud Airi Liimets, Maie Vikat. Tallinna Pedagoogikaülikooli Kirjastus, 1999. 150 lk.