Soome tulevikulootus esineb Kadrioru „Lossimuusika” sarjas

Pühapäeval, 1. veebruaril kell 17 annab Kadrioru kunstimuuseumis sarja „Lossimuusika” kontserdi Soome muusika tulevikulootus viiuldaja Tami Pohjola. Klaveril Irina Zahharenkova. Kõlab Debussy, Prokofjevi ja Saint-Saënsi muusika.

Aristokraatse Pohjolate muusikalise dünastia noor liige, 18aastane viiuldaja Tami Pohjola tõusis Soome kultuurielu tähelepanu keskpunkti kaks nädalat tagasi, võites esikoha XII Kuopio viiuldajate konkursil. Soliidsele peapreemiale (8000 eurot) lisandub muusikaringkondade kõrgendatud tähelepanu ja võimalus osaleda eeloleval sügisel mainekal rahvusvahelisel Jean Sibeliuse viiuldajate konkursil Helsingis.

Tami vanemad on tuntud muusikud: isa Jukka Pohjola viiuldaja ja ema Naoko Ichihashi pianist. Suzuki-meetodil kolmeaastaselt viiulimängu alustanud neiu õpib praegu Sibeliuse akadeemia noorteosakonnas Réka Szilvay klassis ja Soome Viiuliakadeemias, kus eriti andekaid noori juhendavad meistriklassi põhimõttel Soome väljapaistvamad viiulipedagoogid. Tami on jõudnud juba esineda mitme Soome orkestri solistina, lisaks on tore märkida, et tema esimene võit tuli 2009. aastal Tallinnas konkursil „Noor muusik”.

Tami Pohjola esineb Kadrioru lossis koos pianist Irina Zahharenkovaga, kes võiks olla Tamile heaks eeskujuks, sest tegemist on läbi aegade ühe edukama Eesti muusikuga: Irina arvukaid konkursivõite kroonib esikoht Bachi konkursil Leipzigis (2006) ning kriitikud ei väsi ülistamast tema loomulikku musitseerimisviisi ja täiuslikku pillimängutehnikat.

Kontserdi kavas on kolm eriilmelist teost viiulirepertuaari absoluutsest tipust: Claude Debussy impressionistlikus värvidesäras sonaat aastast 1916, David Oistrahhi poolt kuulsaks mängitud Sergei Prokofjevi teine viiulisonaat ning ülivirtuoosset tulevärki pakkuv Camille Saint-Saënsi introduktsioon ja rondo capriccioso.

„Lossimuusika” on pühapäeviti toimuv klassikalise muusika kontsertide sari, mis pakub meeldejäävaid muusikaelamusi Eesti ühes kaunimas ja tuntumas ajaloolises kontserdisaalis – Kadrioru lossis. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossimuusika kunstiline juht on Aare Tammesalu.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht