Tallinna Koorifestivali preemiad jagatud!

Kaie Tanner

XI rahvusvahelise koorifestivali "Tallinn 2009" Grand Prix võitis tütarlastekoor "Ellerhein" (dirigent Tiia-Ester Loitme). Neile kuulus ka naiskooride kategooria II koht ja eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest. Teine edukaim koor konkursil oli Peterburi Rimski-Korsakovi-nimelise Muusikakooli naiskoor (Venemaa, dirigent Sergei Jekimov), kes võitis I koha nais- ja meeskooride kategoorias, II koha kaasaegse muusika kategoorias ning eripreemia nelja esiettekande eest konkursi jooksul.

Segakooride kategooria võitis Maria kören Rootsist ja rahvamuusika kategooria segakoor Suisapäisa. Laste- ja noortekooride parima tulemuse (II koha)saavutas Tallinna Muusikakeskkooli Noortekoor ja kammerkooride parima tulemuse (II koha) Tartu Ülikooli Kammerkoor. Viimase dirigent Triin Kochsai ka dirigendi eripreemia. Meeskooride eripreemia läks meeskoorile Männerstimmen Basel (Šveits), lastekooride eripreemia E Stuudio lastekoorile (Eesti) ja noore dirigendi eripreemia Kuldar Schütsile.

Konkursi žüriis töötasid rahvusvaheliselt tunnustatud ning suures osas ka Eesti publikule tuntud dirigendid: Bob Chilcott (Suurbritannia), Kåre Hanken(Norra), Chifuru Matsubara (Jaapan), Alexander Vatsek (Ukraina) ja Mikk Üleoja (Eesti). Tallinnas võistles 2 päeva jooksul 40 koori üheksast riigist kokku üle1200 lauljaga.