Nimekas kunstikuraator Simon Rees annab Tallinnas kaks avalikku loengut

Andri Maimets

Kolmapäevast 9. septembrist kuni pühapäeva 13. septembrini külastab Tallinna Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuse kuraator Simon Rees. Ta annab Eesti Kunstiakadeemias kaks avalikku loengut ning kohtub SA Tallinn 2011-ga, et valmistuda ühiselt Tallinna Graafikatriennaaliks.

Kultuuripealinna aastal toimuv Tallinna Graafikatriennaal on Tallinn 2011 kunstiprogrammi üks olulisemaid avaüritusi. Rees sobib triennaali kuraatoriks suurepäraselt juba seepärast, et on aktiivselt aidanud kaasa ka tänavuse kultuuripealinna Vilniuse programmi ja septembri lõpul seal toimuva Balti kunstitriennaali õnnestumisele.

„Kultuuripealinna staatus on kultuurisektorile oluline kahel põhjusel. Esiteks aitab see kaasa suhete loomisele kultuuriinstitutsioonide ja professionaalide vahel koduvabariigis ja välismaal; teiseks aitab see kohalikel elanikel enam näha ja mõista, et kultuuril on rahvusliku identiteedi tekkimisel ja säilitamisel oluline roll ning et see võib olla ühtaegu ka meelelahutuslik ja lõbus,“ kommenteeris Simon Rees. „Tallinn 2011 ülesanne on neid võimalusi Tallinna elanikele pakkuda ning usun, et triennaalilgi on siin oma osa mängida,“ lisas ta.

Reesi loeng Eesti Kunstiakadeemias 9. septembril kell 16 kannab pealkirja „For Money Not Love“. 11. septembril kell 15 algav loeng kannab pealkirja “On the Nature of Reproductions & Multiples”. Loengud on inglise keeles.

Simon Rees on Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuse (CAC) vanemkuraator. 2007. aastal oli Rees Nomeda ja Gediminas Urbonase kunstiprojekti kuraator 52. Veneetsia Biennaalil Leedu paviljonis, mis pälvis rahvusvahelise žürii eriuhinna. Samal aastal korraldas Rees CACis näituse Chicks On Speed: Shoe Fuck!, mis on seni jäänud neidudegrupi suurimaks galeriinäituseks. Hiljuti kureeris Rees Vilniuse Euroopa Kultuuripealinna ürituste raames projekti CODE SHARE: 5 kontinenti, 10 biennaali, 20 kunstnikku. Praegu töötab ta 2009. aastal Frieze’i kunstimessile tellitud projektide kaastootjana (esimene tellitud projekt Ida-Euroopast) ja teeb produtsenditööd Deimantas Narkevičiuse (Leedu) ja Yael Bartana (Israel) kunstifilmidele, mida esitletakse tänavu Briti Filmiinstituudis ja mis linastuvad eriseansil Londoni Filmifestivalil.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht