Eksperimentaalsed performance’id Tallinnas

Sandra Jõgeva

19-20-21/10/2012 – DIMANCHE ROUGE #20 TALLINN, EESTI – PARIIS, PRANTSUSMAA EKSPERIMENTAALSED PERFORMANCE’ID Multimeedia, tants, video, heli, performance kunst, sõnakunst, installatsioon -TASUTA SISSEPÄÄS- Reede 19. oktoober kell 18:00 – 20:00Performances@ Sokos Hotel Viru (Cafe Amigo), Viru väljak 4, Tallinn, Eesti Reede 19. oktoober kell 17:00 – 19:30 (Pariisi aeg)Performances@ Belushi’s/St. Christopher partnerluses Pariisi 19. linnaosa valitsusega, Festival Les Uns Chez Les Autres, 159 Rue de Crimée  75019, Pariis, Prantsusmaa Laupäev 20. oktoober, kell 14:00 – 02:0014:00-16:00 workshop’id + vestlusringid16:00 – 00:00 performance’id + After Party@ Kultuuritehas Polymer, Ülase 16 / Madara 22, Tallinn, Eesti Pühapäev 21. oktoober kell 14:00 – 18:00Performances@  Kumu Kunstimuuseum, Weizenbergi 34 / Valge 1Tallinn, Eesti Heaks kiidetud Eesti Kultuuriministeeriumi, Prantsuse Instituudi, Eesti Saatkonna poolt Pariisis ja Ile de France’i poolt.Dimanche Rouge tänab partnereid Kumu Kunstimuuseumit, Kultuuritehast Polymeri, Sokos Hotel Viru, Poola Vabariigi Suursaatkonda Tallinnas, Eesti Kunstiakadeemiat, Souvenirs >From The Earth Kaabeltelevisiooni. Kahekümnes Dimanche Rouge kutsub Teid Tallinnasse nautima terve nädalavahetuse vältel eksperimentaalseid performance’id samaaegselt Pariisis toimuva festivaliga. Pea 100 artisti 25-st erinevast riigist produtseerivad mitmekesiseid murrangulisi prerformance’id sealhulgas multimeedia, performance kunsti, tantsu-, video-, heli-, tegevus-, sõna-, keha- ja tänavakunsti ning installatsiooni etteasteid. Dimanche Rouge on muutunud üheks suurimaks igakuiseks eksperimentaalse performance kunsti festivaliks Euroopas,  mis on näidanud publikule alates festivali loomisest veebruaris 2011. a.  kokku üle 500 artisti töid 60-st erinevast riigist. Meie festival algab reedel Pariisis 19. oktoobril, kus astuvad üles Belush/Christopher Inn hotelli ruumides 25 artisti kell 17:00 -19:30 partnerluses Pariisi 19. linnaosa valitsuse festivaliga Les Uns Chez Les Autres. See hõlmab ka otseülekannet performance’itest Sokos Hotel Virus. Laupäeval 20. oktoobril rändab meie festival Pariisist Tallinnasse Kultuuritehasesse Polymer, et esitleda kahte ühendatud programmi performance’ite ning installatsioonidega 70 artisti poolt 20-st erinevast riigist kell 16:00 – 00:00. Kultuuritehas Polymeri üritus algab workshop’ide seeria ning vestlusringidega kell 14:00 -16:00 ning lõppeb VJ/DJ after-party-ga. Festival lõpeb pühapäeval 21. oktoobril Kumu kunstimuuseumis performance’ite programmiga kell 14:00 -18:00. Dimanche Rouge korraldas pressikonverentsi Sokos Hotel VirusTallinnas teisipäeval 16. oktoobril kell 11:00. Eesti esinduslikem näituse paik Kumu kunstimuuseum on üks Baltikumi suurimaid muuseume, eksponeerides nii eesti kunsti kui rahvusvahelist kaasaegset kunsti. Endine mänguasjatehas Kultuuritehas Polymer muutus 2003 a. üheks peamiseks alternatiivseks mitteinstitutsionaalseks keskuseks Tallinnas. Hetkel arendab Dimanche Rouge välisprojekte, mille eesmärgiks on genereerida jätkusuutlikku kultuuri- ning artistide vahetust. 2012. aastal korraldas Dimanche Rouge üritusi ka Barcelonas, Hispaanias Visual Brazil festivalil ja Toulouse’is, Prantsusmaal. Novembris 2012 jõuab Dimanche Rouge ka Austraaliasse.

 
Performances (Tallinn):
Aili-Maarja Mäeniit, Tanel V. Kulla, Hannes Mets (performance kunst, Eesti)
Alan Bulfin (performance kunst, Irimaa)
Andy Best, Merja Puustinen, Ulla Koivisto, Leila Kourika (improviseeritud digitaalheli/tants, Inglismaa/Soome)
Annukka Majamäki (performance kunst, Soome)
Bistu ryx (heli ja performance kunst, Kolumbia)
Chokra (multi sensoorne performance heli, lõhnade, algorutmilise video ja performance kunstiga, Araabia Ühendemiraadid)
Cristina Brooks (aktsioon, Inglismaa)
Davide Panizza aka P o P _ X and the Nasty Power Bitch (performance kunst/elektrooniline muusika/kabaree, Itaalia, Prantsusmaa)
Destruction Factory / Fabryka Destrukcja (destruktiivne improvisatsioon, Poola)
Evi Pärn, John W.Fail, Lilli Tölp, Eerik Kändler, Hannes Aasamets (heli ja performance kunst, Eesti)
Evita Birule (tantsu performance, Läti)
f.r.u. Studio, Agnieszka Bronowska, David Evans (audiovisuaalne performance, Poola/USA)
Geert Vaes (performance/film/fotograafia, Belgia)
GoBe Dance Company (kohaspetsiifiline tantsu performance, Ungari)
Hana Vojackova (fotograafia installation, Tšehhi/Inglismaa)
Hiroko Tsuchimoto (performance kunst, Jaapan)
Jasmin Schaitl (kontseptuaalne performance kunst, Austria)
Ji-Eun Lee (performance kunst, Lõuna-Korea)
Kaia Otstak (performance kunst, Eesti)
Koala Yip, Dale Kaminski (performance kunst/video installation, USA/Hiina)
Labo DSN Selim Aydogdu (tants/kehamaaling/elektrooniline muusika, Belgia)
Liisa Pentti +Co (tants/performance, Soome)
Mäeniit/Sigrid Viir/Erik Alalooga/Andreas W (helikunst, Eesti)
Marita Lumi (heli performance kunst, Eesti)
Meri (Pauliina) Nikula (häälepõhine performance liikumine, Soome)
Miss Universe (performance kunst, Türgi/Austria)
Rocio Boliver La Congelada de Uva (performance kunst, Mehhiko)
Postinstrumentum-Tanel V.Kulla/Urmas Lüüs/Hans-Otto Ojaste/Aili-Maarja Mäeniit/Sigrid Viir/Erik Alalooga/Andreas W (helikunst, Eesti)
Roberta Orlando ; r0. (performance kunst, Itaalia)
Sandra Jõgeva (performance kunst, Eesti)
Sally Doughty (tantsu performance, Inglismaa)
Simon Longo aka DITHERNOISE (audiovisuaalne muusika, Itaalia/Inglismaa)
Stefanos Mondelos, Spyros Zoupanos, Nafsika Tzanou (performance/poliitiline kõne, Kreeka)
Steve Vanoni (performance kunst, USA)
Taika Ilola (60-120’, public performance kunst/street art, Soome)
Terho Sire Sulkala aka Triste Sire (performance kunst, Soome)
“TS-TS-P-P” – Sten Saarits, Helmi Marie Langsepp, Taavi Rei, Kati Saarits, Anna-Maria Lapin, Helena Keskküla (performance kunst, Eesti)
Vaida Tamoševičiūtė & Daina Pupkevičiūtė (performance kunst, Leedu)
Valentin Tszin/PoemaTheatre (tantsu butoh, Venemaa)
VJ Eletroiman aka Ricardo Cancado (audiovisuaalne performance, Brasiilia/Hispaania)
 
Ürituse toimumiskohad
 
Sokos Hotel Viru
 
Viru väljak 4, 10111 Tallinn, Eesti
http://www.sokoshotels.fi/en/hotels/tallinn
 
Belushi’s/St. Christopher
159 Rue de Crimée , 75019 Pariis, Prantsusmaa
 
http://www.belushis.com
 
Kultuuritehas Polymer
Madara 22, 10613 Tallinn, Eesti
 
http://kultuuritehas.ee
 
Kumu kunstimuuseum
Weizenbergi 34/ Valge 1, 10127 Tallinn, Eesti
 
http://www.kumu.ee
 
www.dimancherouge.org – https://www.facebook.com/events/401258379941539/
 
NB!
 
Tasuta töötoad ja ümarlaud 20. oktoobril  Kultuuritehases Polymer
(Registreerimine ei ole vajalik!)
 
Töötoad toimuvad 3. korrusel
14-15
VJ Eletroiman aka Ricardo Cancado (Brazil) / Teema: Audiovisuaalsed platvormid: Festival Visual Brasil and Proyecto Hibridos and Telenoika Open Creativity Community /Inglise keeles
15-16
Dale Kaminski / PakaPaka Lightshow (USA) / Teema: VJ Interface design: A Formal Approach / Inglise keeles
14-15
Valentin Tszin/PoemaTheater (Venemaa) / Teema: butoh-tants/Vene ja inglise keeles
15-16
Ji-Eun Lee (Lõuna-Korea/UK) / Teena: Koreatantsu narratiiv /Inglise keeles
 
Ümarlaud
Bariruum 3. korrusel
14-15
Dimanche Rouge (erinevad riigid) / Teema: Eksperimentaalsete tegevuskunstiürituste organiseerimine / Inglise keeles

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming