Alanud on vastuvõtt galeristide meistrikursusele

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) alustas taotluste vastuvõttu tänavu sügisel neljandat korda toimuvale galeristide meistrikursusele. Kursus on mõeldud nii praktiseerivatele kui ka alles alustavatele galeristidele eesmärgiga pakkuda neile professionaalset galeriinduse ja kunstikorralduse alast koolitust.

1.-11. oktoobrini toimuv galeristide meistrikursus annab osalejatele mitmekülgsed teadmised rahvusvahelisest kunstimaailmast ja selle dünaamikast oma valdkonna tipp-spetsialistidelt. Rahvusvaheliste ekspertide, John Riepenhoffi (The Green Gallery, Milwaukee), Hanna Laura Kaljo (vabakutseline kuraator, London), ja Mathieu Boryseviczi (BANK/MABSOCIETY, Shanghai) juhendamisel saavad kursusel osalejad teadmisi erinevate galeriimudelite kohta, õpivad kuidas viia läbi kuraatoriprojekte alustavate ja juba tunnustatud kunstnikega ning saavad põhjaliku ülevaate kaasaegsest Hiina kunstiväljast.

6-päevane intensiivkursus on avatud nii magistritaseme üliõpilastele, kellel on huvi kaasaegse kunsti vastu või kes on varasemalt kaasaegse kunsti väljal töötanud, kui ka praktiseerivatele galeristidele, kunstivahendajatele, kultuurikorraldajatele ja kunstnikele. Galeristide meistrikursuse töökeeleks on inglise keel. Kolmele kursuse läbinule avaneb võimalus osaleda arenduskeskuse galeriipraktikal välisgaleriides ja -institutsioonides 2019. aastal.

1.–2. oktoober
John Riepenhoff
Galerii loomine The Green Gallery näitel

The Green Gallery on 2003 aastal Milwaukees, Wisconsini osariigis Ameerika Ühendriikides asutatud kaasaegse kunsti galerii, mis on peamiselt keskendunud kontseptuaalse kunsti esindamisele. Seminar toimub juhtumianalüüsi vormis, kuidas luua jätkusuutliku galerii mudel ja mõista kunstimaailma norme kui kultuurilise väljenduse ja kriitika potentsiaalseid vahendeid.

8.–9. oktoober
Hanna Laura Kaljo
Sissejuhatus kaasaegsesse kureerimispraktikasse

Seminar võtab vaatluse alla mõisted koostööst, intiimsusest, hoolimisest ja jätkusuutlikkusest seoses kaasaegse kuraatoripraktikaga, ning arutleb väiksemahuliste kunstiorganisatsioonide väärtuse üle just kunstnike ideede esmaste etappide toetamisel. Vaatleme, kuidas toimub uurimuspõhine kuraatoritöö ja mõtiskleme, millised võiksid olla töö praktiseerimise vahendid ja vastutus tänapäevases globaalse kunstimajanduse kontekstis.

10.–11. oktoober
Mathieu Borysevicz
Hiina, globaliseerumine ja väljakutse olla ebatavaline

Seminar käsitleb olulisi muutusi Hiina kaasaegse kunsti tööstuses viimase kahe aastakümne jooksul, pöörates erilise tähelepanu just viimasele viiele aastale, mil on tekkinud selge ettekujutus rahvusvahelisest turust. Samuti uuritakse kursusel kunstitööstuses toimunud globaalseid muutusi Boryseviczi juhitud BANK galerii näitel, mis arenes kuraatoristuudiost traditsioonilise galeriimudelini. Grupidiskussiooni ja töötoa käigus arutletakse, kuidas saaks 21. sajandi majandusmudelit kasutada kunsti rolli laiendamiseks kaasaegse kultuuri ja tarbimisharjumuste kujundamisel.

Galeristide meistrikursuse tervikprogrammiga saab tutvuda siin ja taotlusvorm kursusele registreerimiseks on siin. Registreerimine on avatud kuni 24. septembrini.

Asukoht: Eesti Kunstiakadeemia, Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut (Kotzebue 1, Tallinn)

6-päevase kogu meistrikursuse maksumus on €200 ja ühe lektori kursuse maksumus on €75. Kursuse maksumus ei sisalda reisi- , majutus- ega elamiskulusid.

EKKAK poolt korraldatav galeristide meistrikursus viiakse läbi Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi ja Kultuurkapitali toetusel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht