Pusa maalide näitus "Tagasi toob tuul"

Pusa maalide näitus “Tagasi toob tuul”

Saaremaa Kunstistuudios Kuressaares on avatud Pusa alias Piret Bergmanni maalide näitus „Tagasi toob tuul”.
Näitus Saaremaa Kunstistuudio galeriis toob vaatajateni Pärnus tegutseva kunstniku uuemad maalid.
Pusa loominguline eneseväljendus on oma erksavärvilises ornamentaalsuses praeguses eesti maali üldpildis silmatorkavalt eriline. Pusa on leiutanud ja käibele võtnud oma töid hästi iseloomustava sõna: risomnia, mis mängib sõnadega insomnia ja risoom; viimane tähistab botaanikas taimede maa-alust vart. Pusa pildiilm ongi eranditult taimedekeskne – tema lõuendid on enamasti servast servani täidetud katkematu omavahel seotud varte ja õite võrgustikuga. Pusa kordumatud pildimustrid on kui omailma maakaardid, mis võimaldavad oma paljususes leida haakumispunkte filosoofias tuntud ‘risoomi’ kontseptiga. Kunstniku sõnutsi maalib ta kogu aeg justkui üht pilti, hakkab ühest otsast peale ja vaatab, kuhu välja jõuab, suutmata joont lõpetada. Sellises lähenemises on siirast lapsemeelsust ja naivismile omast rõõmsat meelt. Pusa unenäoline pildimaailm on erakordselt elujaatav.
Pusa (kodanikunimega Piret Bergmann, s. 1979) on kunstihariduse saanud Academia Non Grata΄s, hilisemas EKA Pärnu Kolledžis aastatel 1998–2002. Ta on olnud tegev peamiselt maalikunstnikuna, aga loonud ka raamatukujundusi- ja illustratsioone. Pusa on ühisnäitustel esinenud alates 1990. aastate lõpust ja korraldanud üle paarikümne isiknäituse Eestis, USA-s, Rootsis, Roomas.
Ta on saanud mitmeid tunnustusi: Pärnu kunsti aastapreemia (2011), kahel korral (2008 ja 2015) Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa aasta kultuuritegija preemia, mitmel korral on talle omistatud EV Kultuuriministeeriumi „Põlvepikuraamatu” konkursi preemiaid (viimati peapreemia, 2015). Pusa on Eesti Kunstnike Liidu Liige.
Pusa maalinäitus jääb Saaremaa Kunstistuudios avatuks 29. aprillini 2016.
Saaremaa Kunstistuudio Galerii on avatud tööpäevadel kell 12–18 ja laupäeval kell 12–15.
Saaremaa Kunstistuudio
Lossi 5, Kuressaare

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht