Kultuuri ja Hariduse Kongressil tulevad vaagimisele Eesti vaimuilma tulevikuküsimused

Eesti Kultuuri Koja, Eesti Haridusfoorumi ja Eesti Teaduste Akadeemia algatusel toimub Eesti hariduse, teaduse ja kultuuri oleviku ning tuleviku küsimusi vaagiv kongress “Õppimine ja areng Eesti kultuuris”, 23.-25. novembril Tallinnas ja Viljandis.

“23. novembril Teaduste Akadeemia saalis on fookuses teaduse ja hariduse koostöö üha komplekssemaks muutuva maailma mõistmisel ja mõtestamisel”, ütleb üks kongressil esinejaid Marju Lauristin. Käsitletakse nii hariduse sisu tänapäeva teaduste vaatevinklist kui kõrgharidust teadlaste ja õpetajate järelkasvu tagajana ning haridust ennast uurimuste objektina. Kongressi avasõnad on oodatud president Kersti Kaljulaiult ning peaettekande teeb Maailma Ülikoolide Konsortsiumi peasekretär Alberto Zucconi. Arutlejate seas on professorid-akadeemikud Tarmo Soomere, Jüri Engelbrecht, Kadri Aavik, Tiit Land, Aune Valk, Martti Raidal, Maarja Kruusmaa, Peeter Saari, Marek Tamm, Urmas Varblane, Jaan Undusk, Äli Leijen, Priit Reiska, Margus Pedaste, Katrin Niglas ja Krista Loogma.

24. novembril Viljandis Ugala teatris ja Viljandi Gümnaasiumis otsitakse vastuseid küsimustele, mis puudutavad hariduse ja kultuuri võimekust toime tulla Eesti arengu tänaste ja homsete probleemidega. Arutlevad Marju Lauristin, Margit Sutrop, Raul Eamets, Tiit Aleksejev, Ülle Matsin jt. Kokkutulnutele tutvustatakse Eesti haridusstrateegia 2035 ettevalmistusi ning päeva teises pooles toimub üle kahekümne temaatilise töötoa, milles osalejad saavad anda ideid uue haridusstrateegia kujundamiseks.

25. novembril Estonia kontserdisaalis “Eesti Vabariik 100” aitavad vaimult suure Eesti tulevikuvisiooni oma kõnedes luua nii koolinoored kui ka Tartu ja Tallinna ülikoolide rektorid Mart Kalm, Mait Klaassen, Toomas Asser ja Tiit Land. Kolm Isamaakõnet esitavad Viivi Luik, Kaido Ole ja Martin Saar.

Kongressile saavad registreeruda kõik asjatundjad, kes soovivad kaasa rääkida Eesti hariduse, teaduse ja kultuuripoliitika kujundamises: teadlased, õpetajad, õppurid, lastevanemad, tööandjad, loovtöötajad, kultuurikorraldajad, ringijuhid ja raamatukogutöötajad, ajakirjanikud ja meediatöötajad, haridus- ja kultuuriametnikud ning ka asjast huvitatud poliitikud ning vabakondlased. Kongressi täpsem ajakava ja korralduslik info on leitav Eesti Kultuuri Koja ja Eesti Haridusfoorumi kodulehelt. Samas saab ka kongressile registreeruda ning maksta osalustasu.

Kongressi korraldavad: Eesti Kultuuri Koda*, Eesti Haridusfoorum* ja Eesti Teaduste Akadeemia*

Lähem info:

Marion Ründal

Kongressi töörühma sekretär

Eesti Kultuuri Koda

51 62 146

www.kultuurikoda.eu

tegevjuht@kultuurikoda.eu

* MTÜ Eesti Kultuuri Koda on loodud 2011. aastal ühendamaks loomingulise tausta ning huvidega juriidilisi ja eraisikuid, kes soovivad hoida ja edendada Eesti kultuuri ning parandada ja hoida selle ühiskondlikku kõnekust.

* Eesti Haridusfoorumi (EHF) tegevuse põhiideeks on olnud hariduse sõlmküsimuste analüüsimine, hariduspoliitiliste huvigruppide esindajate koondamine, osalusdemokraatia, partnerluse ja ühiskondlike kokkulepete põhimõtete edendamine Eesti hariduspoliitikas. EHF on haridusavalikkuse esindajana olnud tegev Eesti haridusstrateegiate valmimisel.

* Eesti Teaduste Akadeemia on 1938. aastal loodud kõrge teadusliku kvalifikatsiooniga teadlaste ühendus, kelle ülesanne on arendada ja esindada Eesti teadust, aidata kaasa teadustulemuste rakendamisele Eesti riigi sotsiaalse ja majandusliku arengu – eestimaalaste üldise elukvaliteedi parendamise – huvides ning väärtustada teadust ja teaduslikku mõtteviisi Eestis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht