Raamatututvustus

 

Valentin Kuik

KESKEA RÕÕMUD. Stsenaariumid

Kuigi filmitekstide kogu, on tegu säärase jutustava vana kooli prosaistiga. Neist tekstidest on mõni ka filmiks jõudnud: “Keskea rõõmud”, “Stiilipidu”. Nii mõnegi saaks näpuliigutusega jutustuseks vormistada; lood, mis ta räägib, on inimlikud ja täitsa põnevad. Toimetanud Kai Nurmik, kujundanud Jüri Kaarma. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 422 lk.

 

Gregor Elm

VALMIS NAGU REDIS

Ma ei saa pead anda, et ka selle raamatu hoolikas läbilugemine meid lähemale juhatab sellele, millest Elm räägib. Elm, kes siiski on osutunud Elmiks, täiesti eksisteerivaks proosakirjanikuks, keda iseloomustab teksti kollaažlikkus, hüplikkus, jõuline, ekspressiivne, modernistlik maneer. Vaheti raiub ta rohkem nagu mõni biitpoeet, siis jälle tekitab tunde, et ehk on meil loo ots peaaegu käes. Heale raamatule on siin nuhtluseks ta üsna lohakas kujundus. Wellesto, 2005. 216 lk.

 

Enn Nõu

MÕTUSEKUKE VIIMNE KOGUPAUK

Nii, see lubab dokumentaalromaani Priamurski eestlaste asundusest,  I maailmasõjast, suurest lahingust Muhu väinas, sekka ka fantaasialendu (kohtumised Hitleri ja Staliniga). Jutustamislaad on säärane klassikaline… Samas on siin ootamatuid mõtisklusi, kummalisi vaateid elule. Toimetanud Endel Priidel, kujundanud Peeter Ulas.

Eesti Keele Sihtasutus. 488 lk.

 

Mati Soonik

JÕUMEES MATSI UUED JUHTUMUSED

Juba teine raamat Matsi pajatusi, rahvajuttu või -naljandit matkivaid lühilugusid, mis juba žanrilise katsetusena täitsa põnev, sest siin pole taotletud mitte paroodiat, vaid pigem pastišši. Siin on mõnusat murret ja sakste kanget maakeelevenitamist. Iseasi, kui naljakad need lood alati just on. Kujundanud Rudolf Pangsepp, toimetanud Rein Põder. Eesti Raamat, 2005. 96 lk.

 

Neeme Põder

BAILE ÁTHA CLIATH

TNTs alustanud ja !peatuses jätkanud noore luuletaja ametlik debüüt. Põder on 1990ndate lõpuga võrreldes tohutult edasi arenenud, talle on jäänud küll armsaks ilu ja romantilised kujutelmad – seega ka nende kujutamise poole pürgimine luules –, aga ta keel ja kujundid on palju haaravamad, nõtkemad, tummisemad. Fotod ja kujundus Neeme Põder. !peatus, 2005. 48 lk.

 

Pierre Stutz

ARGIRITUAALID. Teed sisemise allika juurde

Säärane teejuht, meditatsiooniraamat, vahelepõigetega piiblist ja müstitsistlikust kirjasõnast. Paater Anselm Grüni eessõnaga. Tõlkinud Piret Metspalu, luuletused tõlkinud Maarja Kaplinski, keeleliselt toimetanud Helju Vals, konsulteerinud Kersti Rist, korrektuuri lugenud Kelly Sadala, küljendanud Urmas Tamm, kaane kujundanud Maarja Roosi. Johannes Esto Ühing, 2005. 158 lk.

 

RAHVUSARHIIV 2003-2004

Ülevaatlik kogumik ettekandelaadseid artikleid rahvusarhiivi tööst, tegevusvaldkondadest, projektidest, uurimisvõimalustest, struktuurist jne. Koostanud Tõnu Tannberg, toimetanud Helina Tamman, küljendanud Eva Peedimaa, inglise keelde tõlkinud Martin Jaigma. Rahvusarhiiv, 2005. 76 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht