Teatri aastaauhindade nominendid 2015. aasta loomingu eest

Laureaadid kuulutatakse välja 27. märtsil teatripäeva peol teatris NO99.

Maria Klenskaja kandideerib naiskõrvalosa auhinnale rollidega lavastustes „„Delhi“ tants“ (Theatrum, pildil),   „Viimasel minutil“ ja „Tartuffe“ (mõlemad Eesti Draamateater).

Maria Klenskaja kandideerib naiskõrvalosa auhinnale rollidega lavastustes „„Delhi“ tants“ (Theatrum, pildil), „Viimasel minutil“ ja „Tartuffe“ (mõlemad Eesti Draamateater).

Piia Ruber

Jaak Prints kandideerib teatri NO99 lavastuses „Kodumaa karjed“ tehtud rolliga   parima meespeaosa auhinnale.

Jaak Prints kandideerib teatri NO99 lavastuses „Kodumaa karjed“ tehtud rolliga parima meespeaosa auhinnale.

Tiit Ojasoo

SÕNALAVASTUSTE AUHINNAD

Žürii: Ott Karulin, Kalju Orro, Peeter Raudsepp, Pille Jänes, Luule Epner, Madli Pesti, Madis Kolk.

Lavastaja auhind

Artjom Garejev – lavastus „Vaenlane“ (Vene teater).

Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo – lavastused „Savisaar“ ja „Kõnts“ (mõlemad NO99).

Ivar Põllu – lavastused „Odysseia“, „Baskin ehk Nalja põhivormid“ ja „1987“ (kõik Tartu Uus teater).

Lembit Peterson – lavastused „„Delhi“ tants“ (Theatrum) ja „Tartuffe“ (Eesti Draamateater).

Mart Kangro – lavastus „FANTASTIKA“ (NO99).

Kunstniku auhind

Ene-Liis Semper – kujundus lavastustele „Savisaar“, „Kõnts“ ja „El Dorado. Klounide hävitusretk“ (kõik NO99).

Iir Hermeliin – kujundus lavastusele „Ekke Moor“ (Kuressaare Linnateater ja VAT-teater).

Illimar Vihmar – kujundus lavastustele „Laulud halli mere äärest“, „Romeo ja Julia“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning „45 339 km² raba“ (Endla).

Liisa Soolepp – kujundus lavastustele „Äärelinna bluus“ ja „Vereliin“ (mõlemad Ugala).

Liisi Eelmaa, Jaanus Vahtra, Triin Suvi ja Emer Värk – kujundus lavastusele „Kaart ja territoorium“ (Eesti Draama­teater).

Meespeaosa auhind

Igor Rogatšov – Texor Texel lavastuses „Vaenlane“ (Vene teater).

Ivo Uukkivi – Petteri lavastuses „Laulud halli mere äärest“ ja

Valgustaja lavastuses „Valgustaja“ (mõlemad Eesti Draamateater).

Jaak Prints – osatäitmine lavastuses „Kodumaa karjed“ (NO99).

Lembit Ulfsak – Tagasitulija lavastuses „Tagasitulek isa juurde“ (Tallinna Linna­teater).

Meelis Rämmeld – Isa lavastuses „Vereliin“ (Ugala) ja osatäitmine lavastuses „45 339 km² raba“ (Endla).

Naispeaosa auhind

Hele Kõrve – Kaelkirjak lavastuses „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ (Tallinna Linnateater).

Inga Salurand – nimiosa lavastuses „Sylvia“ (Eesti Draamateater).

Klaudia Tiitsmaa – nimiosa lavastuses „Amalia“ ja Carol lavastuses „Oleanna“ (mõlemad Ugala).

Marika Vaarik – nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado. Klounide hävitusretk“ (mõlemad NO99).

Ülle Kaljuste – Grace lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment).

Meeskõrvalosa auhind

Eduard Salmistu – kaupmees Žgutov lavastuses „Kui seda metsa ees ei oleks“ (Kukruse Polaarmõis).

Indrek Sammul – Cléante lavastuses „Tartuffe“ ja osatäitmised lavastuses „Kaart ja territoorium“ (mõlemad Eesti Draamateater).

Mait Malmsten – Fjodor Karamazov lavastuses „Vennad Karamazovid“ (Eesti Draamateater).

Peeter Jürgens – isa Rice lavastuses „Vereliin“ ja onu Sass lavastuses „Ema oli õunapuu“ (mõlemad Ugala).

Tõnu Oja – osatäitmised lavastuses „Ingeland“ (Saueaugu teatritalu) ja Viktor lavastuses „Valgustaja“ (Eesti Draama­teater).

Naiskõrvalosa auhind

Hilje Murel – Glorie lavastuses „Grace ja Glorie“ (Sundown Entertainment), Dorine lavastuses „Tartuffe“ (Eesti Draamateater) ja osatäitmine lavastuses „sugu: N“ (KIMU ja Vaba Lava).

Liina Vahtrik – Vilja Savisaar lavastuses „Savisaar“ (NO99).

Maria Klenskaja – elatanud naine lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum), Annlouise lavastuses „Viimasel minutil“ ja proua Pernelle lavastuses „Tartuffe“ (mõlemad Eesti Draamateater).

Maria Peterson – meditsiiniõde lavastuses „„Delhi“ tants“ (Theatrum).

Tiina Tauraite – osatäitmine lavastuses „FANTASTIKA“ (NO99).


MUUSIKAAUHINNAD

Žürii: Kerri Kotta, Tiina Mattisen, Raili Sule, Saale Kareda, Virge Joamets.

Anne Türnpu – muusikateatri piiride avardamine lavastustes „Mantra“ (Eesti Kontsert) ja „Meditatsioonid Tormisega“ (noorte segakoor Vox Populi ja NO99).

Vanemuise teatri lavastusmeeskond, orkester ja trupp – Georges Bizet’ ooperi „Carmen“ dünaamiline ja mastaapne teostus.

Vello Pähn – Paul Hindemithi ooperi „Cardillac“ ja Richard Straussi ooperi „Arabella“ kontsertlavastuse kõrgetasemeline muusikaline teostus (Estonia).

Rauno Elp – ooperi „Cardillac“ nimiosalise rolli jõuline ja veenev lahendamine (Estonia).

René Soom – mitmekülgsed rollilahendused lavastustes „Tsirkusprintsess“ (Estonia), „Unustatud primadonna Els Vaarmann“ (Varius) ja „Karlsson katuselt“ (Estonia).


BALLETIAUHIND

Žürii: Tiiu Randviir, Ago Herkül, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Rufina Noor.

Marina Kesler – lavastuse „Kratt“ koreograaf ja lavastaja (Eesti Rahvusballett).

Jevgeni Grib – Sulane lavastuses „Kratt“ ja Gremin lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett).

Amy Bowring – Ms Black ja Mme Elsa lavastuses „Kesköö Pariisis“ (Vanemuine).

Luana Georg – Tatjana lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett).

Deniss Klimjuk – Onegin lavastuses „Onegin“ ja Peremees lavastuses „Kratt“ (Eesti Rahvusballett).

TANTSUAUHIND

Žürii: Laura Kvelstein, Kaja Lindal, Evelin Lagle, Kristiina Garancis, Jane Raidma.

Triinu Aron ja Sõltumatu Tantsu Lava – „Première’i“ sari kui noorte koreograafide hüppelaud, mis pakub tulemusliku ja jätkusuutlikuna professionaalset toetust esimeste lavastuste loomisel (Sõltumatu Tantsu Lava).

Renate Keerd – väljakutsuvalt isiku­pärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis.

Maarja Tõnisson – pilkupüüdva visuaaliga erisuguste meediumide ühendamine kontseptuaalses tantsulavastuses „Body Shift Body“ (Sõltumatu Tantsu Lava).

Ruslan Stepanov ja Laura Keil – orgaaniline, uuenenud liikumiskeelega aus, lihtne ja poeetiline tantsulavastus „It’s Looking Like a Castle if You Don’t Look Up“ (Tantsulabor ja Tallinna Tantsuteater).

Sveta Grigorjeva – mässumeelne tantsumõtestaja, nüüdistantsu ja performance’i-kunsti piiridel kõndija lavastuses „Carmina Trash“ (Grigorjeva & Rooste).


ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND

Tunnustatakse etenduskunste põimivaid lavastusi, mis avardavad oma otsingulisuses teatrikunsti väljendusvahendeid.

Žürii: Ott Karulin, Madli Pesti, Heili Einasto, Kaja Kreitzberg, Saale Kareda, Kerri Kotta, Evelin Lagle, Laura Kvelstein.

Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“.

Ene-Liis Semper – lavastus „El Dorado. Klounide hävitusretk“ (NO99).

Grete Gross – uue tsirkuse lavastus „Ahelad“.

kadrinoormets ja Diego Agulló – lavastus „formlessly yours“ (Kanuti gildi saal).

Semjon Aleksandrovski – lavastus „Lühiajaline“ (Vaba Lava).

Reet Neimari nimeline kriitika­auhind

Nomineerib Eesti Teatriliidu juhatus.

Pille-Riin Purje – järjepidev näitlejale pööratud tähelepanu, harva esinev süvenemine ja põhjalikkus.

Madli Pesti – nüüdisaja etenduskunstide esianalüüsija ja valdkonna suunaja nii õppejõu kui ka kuraatorina.

Ott Karulin – Eesti teatri järjepidev kajastamine ja teatrikriitika žanriline mitmekesistamine.

Evelin Lagle – tantsu- ja etenduskunsti mõtestamine.

Salme Reegi nimeline auhind

Tunnustatakse kunstiliselt silmapaistvat ja lastepärast tööd.

Žürii: Katrin Nielsen, Haide Männamäe, Reeda Toots, Enn Lillemets, Jaanus Vaiksoo.

Sander Rebane – särav ja hingestatud Peeter Paani roll lavastuses „Peeter Paan ja Valge Lind Wendy“ (Endla).

Oleg Titov – andeid avav ja nauditavalt terviklik lavastus „Peeter Paan ja Valge Lind Wendy“ (Endla).

Loominguline tandem Taavi Tõnisson ja Marion Undusk – hingekeeli puudutav ja õhuline aegruum lavastuses „Vaata, Madlike, lund sajab!“ (Nukuteater).

Mirko Rajas – meisterlik ja kütkestav peaosa lavastuses „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“ (Nukuteater).

Silver Kaljula – puudutav teema, haarav mäng ja täpne publikutunnetus monolavastuses „5 grammi sisemist rahu“ (Must Kast).


TEATRITÖÖTAJA AUHIND

Žürii: Roland Leesment, Anton Kulagin, Toivo Kaev, Marika Tint, Enar Tarmo, Krista Tool.

Lavastust ettevalmistava töötaja auhind

Allan Räim – vabakutseline valgus- ja tehnikajuht.

Oliver Kulpsoo – valgustaja (Von Krahli teater).

Laivi Koppel – õmbleja-kostümeerija (Kuressaare Linnateater).

Etendust teenindava töötaja auhind

Madis Kirkmann – valgusala juhataja (Nukuteater).

Raido Linkmann – peahelimeister (NO99).

Villu Jõgi – vanemlavameister (Eesti Draamateater).

Haldus- ja administratiivtöötaja auhind

Liina Viru – kirjandustoimetaja (Estonia).

Aigi Veski – trupijuht (Endla).

Triinu Sillaste – trupijuht (Tallinna Linnateater).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

TeaterMuusikaKino
Keel ja kirjandus
LR
Täheke
Õpetajate leht
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Vikerkaar