Teatri aastaauhindade nominendid

 

Sõnalavastuse alal Žürii: esinaine Reet Neimar, Mari-Liis Küla, Ene Paaver, Pille-Riin Purje, Liina Jääts, Madis Kolk.

Lavastajaauhind

Merle Karusoo – “Misjonärid” Rakvere teatris, Elmo Nüganen – “Tõde ja õigus.Teine osa” Tallinna Linnateatris, Tiit Ojasoo ja Ene Liis Semper – “Seitse samuraid”, “Padjamees” NO99s, Kristian Smeds – “Jänese aasta” Von Krahli teatris,  Hendrik Toompere – “Põrgu wärk” MTÜ Ühendus R.A.A.A.M Viinistu kunstimuuseumis, Ingomar Vihmar – “Adolf Rühka lühikene elu” Eesti Draamateatris.

Kunstnikuauhind

Iir Hermeliin – “Taarka” ja ballett “Suveöö unenägu” (Vanemuine), Liina Keevallik – “Ema” (Von Krahli teater), “Torm” (VAT-teater), Ene-Liis Semper – “Seitse samuraid”, “Vahel on tunne, et elu saab otsa ja armastust polnudki” (NO99), Aime Unt – “Meeletu” (Tallinna Linnateater), “Anna Karenina” (Ugala), Ervin Õunapuu – “Savonarola tuleriit” (Eesti Draamateater), “Põrgu wärk” (R.A.A.A.M).

Naisnäitleja auhind

Ülle Kaljuste – Angela,  “Minu oivaline lahutus” (Eesti Draamateater), Kaie Mihkelson – Naine,  “Kustutage kuuvalgus” (Saueaugu teatritalu), Harriet Toompere – Paulina, “Surm ja tütarlaps” (Eesti Draamateater), Marika Vaarik – Õpetaja Klamm, “Klammi sõda” (VAT-teater), Liina Vahtrik – Ema, “Ema” (Von Krahli teater).

Meesnäitleja auhind

Ain Lutsepp – Léon,  “Õmblejannad” (Eesti Draamateater), Rein Oja – Tupolski,  “Padjamees”; Kyuzo, “Seitse samuraid” (NO99), Rain Simmul – Mina, “Meeletu” (Linnateater), Tarvo Sõmer – Snaiper, “Misjonärid” (Rakvere teater), Kambei, “Seitse samuraid” (NO99), Tambet Tuisk – Katurian,”Padjamees” (NO99), Aarne Üksküla – Maurus, “Tõde ja õigus. Teine osa” (Linnateater).

Naiskõrvalosa auhind

Pille Lukin – Mimi, “Õmblejannad” (Eesti Draamateater), Mirtel Pohla – Elsa, “Adolf Rühka lühikene elu” (Eesti Draamateater), Elina Reinold – Héléne, “Õmblejannad” (Eesti Draamateater), Anne Türnpu – Lemminkäise ema, “Lemminkäinen” (pärimusteater Loomine).

Meeskõrvalosa auhind

Andres Raag – Kopfschneider, “Tõde ja õigus. Teine osa” (Linnateater), Meelis Rämmeld – Kiir, “Suvi” (Ugala), Indrek Sammul – Ollino, “Tõde ja õigus. Teine osa” (Linnateater), Rain Simmul – Slopašev, “Tõde ja õigus. Teine osa” (Linnateater), Aivar Tommingas – Karenin, “Anna Karenina” (Ugala), Juhan Ulfsak – osatäitmised lavastustes “Jänese aasta” ja “Ema” (Von Krahli teater).

Eriauhind

Aleksander Eelmaa ja Ivo Uukkivi – Vennad Kullid: jäägitu pühendumine Elevandi rollile lavastuses “Adolf Rühka lühikene elu” (Eesti Draamateater); “Johannese passioon” – Üllar Saaremäe, Erik Ruus, Urmas Lennuk, Toomas Suuman: kolme XX sajandi Juhani, Viidingu, Smuuli ja Liivi ajaloolise kohtumise korraldamine Rakvere teatris; “Põrgu wärk” – põrgulikult wõimas näitlejaansambel (Tiit Sukk, Mait Malmsten, Margus Prangel, Sulev Teppart, Jan Uuspõld, Raimo Pass, Hendrik Toompere, Harriet Toompere); “Taarka”– Kauksi Ülle ja trupp: sotsiaalse kõlapinnaga teatrisündmuse korraldamine.

Muusikateatri alal

Žürii: esinaine Raili Sule, Kristel Pappel, Reet Mikkel, Tiina Mattisen, Ester Võsu, Vahur Keller, Anneli Remme.

Arvo Volmer – ooperite “Othello” ja “Simson ja Delila” muusikaline juht ja dirigent (Estonia), Marko Matvere – nimiosa muusikalises etenduses “Georg” (Smithbridge Production), Nargen Opera loominguline kooslus – Haydni ooper “Elu kuu peal”,  Zoja Hertz –  tulemuslik töö  kontsertmeistrina “Georgi” ja lühiooperite “Telefon” ja “Meedium”(Estonia) ettevalmistamisel,  Vello Pähn – ooperi “Cyrano de Bergerac” (Estonia)  dirigent,  Rauno Elp – Jago, “Othello”; nimiosa ooperis “Cyrano de Bergerac”; Scarpia, “Tosca” (Estonia).

Balleti- ja tantsuteatri alal

Žürii: esinaine Tiiu Randviir, Kaie Kõrb, Kristiina Garancis, Tõnu Lensment, Tiit Tuumalu, Priit Raud, Oleg Titov.

Marina Tširkova – osatäitmine lavastuses “Shannon Rose” (Estonia), Seki Hirotaka – osatäitmised lavastustes “E-duur”, “Anathema” ja “Suveöö unenägu” (Vanemuine), Mari Savitski – osatäitmised lavastustes “E-duur” ja “Tantsumaraton” (Vanemuine),  Oksana Titova ja Taavet Jansen lavastusega “The Last Hairy”, Saša Pepeljajev – lavastus “Kirsiaed” (Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lavakunstikool), Katrin Essenson – lavastus “Manusega mõtted”, Tantsuteater “Fine 5” – lavastus “Panus”.

Teatri tehnilise töötaja auhinnale kandideerivad Etendust ettevalmistavas ja haldustöötaja kategoorias:

Anne Hanst, raamatupidaja (Vene Draamateater), Jane Kaas, vanemkunstnik-kujundaja (Estonia), Tiit Kalm, haldus- ja lavastusjuht (Rakvere teater), Jaan Mikkel, tehniline direktor kuni 2005. a (Estonia), Angela Mooste, assistent (NO99),  Juta Olesk, saaliadministraator (Linnateater), Indrek Ots, kunstnik-butafoor (Vanemuine), Tiiu Palmiste juurdelõikaja (Ugala), Maarit Randrüüt, juhatuse assistent (Eesti Draamateater), Ilona Rääk, reklaamitoimetaja (Endla), Silvia Savik, sekretär-müügijuht (Eesti Riiklik Nukuteater), Enar Tarmo, tehnikajuht (Von Krahli teater), Raivo Tauk, haldusjuht (Vene Draamateater).

Etendust teenindava töötaja kategoorias:

Illi Allabert, rekvisiitor (Linnateater), Annike Kiop, rekvisiitor (Endla), Lii Kärner, grimeerija (NO99), Eili Neuhaus, etenduse juht (Rakvere teater), Teet Orupõld, valgustaja (Eesti Draamateater), Tiina Barbo, valgustusala juhataja (Ugala), Janek Saareli, lavameister (Eesti Riiklik Nukuteater), Rello Lääts, lavameister (Vanemuine), Raul Õitspuu, valgustaja, helitehnik ja lavatehnik (VAT-teater).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming