SIHTKAPITALIDE AASTAPREEMIAD 2007

 

Vello Asi Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital

Evi Viires

Viimaste aastate loominguline tegevus ja eesti graafika edukas esindamine rahvusvahelisel areenil

Vano Allsalu ja Sally Stuudio

Eesti jooksvat kunstielu kajastava veebikeskkonna kunstikeskus.ee realiseerimine

Kunstirühmitus Non Grata

Multidistsiplinaarne tegevus Eestis ja välismaal, regionaalsete kunstifestivalide korraldamine, Kunstikonteineri näitused ja skriiningud Kultuuritehases Polymer

Kunstiühing Pallas

20. aastat tegevust ühe maalikunsti traditsiooni edendamisel ja esitlemisel, Ann Audova näituse korraldamine Adamson-Ericu muuseumis

 

Rahvakultuuri sihtkapital

Aet Maatee

Noorte laulu- ja tantsupeo „Ilmapuu” korraldamine

Aavo Ots

Puhkpillimuusika edendamine

Kadi Pajupuu

Rahvusliku käsitöötraditsiooni hoidja ja edasiarendaja

Reet Piiri

Rahvarõivatraditsiooni alalhoidja

Teater Randlane

Silmapaistva teatriloome eest 2007. aastal

Altmar Looris

Rahvusvahelise festivali „Teater kohvris” eduka kunstilise juhtimise eest

Tiia Toomet

Tartu Mänguasjamuuseumi rajamine, mitme põlvkonna laste ja täiskasvanute mälestuste põlistamine ning kättesaadavaks tegemine

 

Helikunsti sihtkapital

Erkki-Sven Tüür

Särav loominguline aasta

Helen Lokuta

Kaalukate lavarollide eest

Ülo Krigul

Edukas loominguline aasta

Jaak Sooäär

Jazzmuusika arendamise eest

Ivi Tivik

Silmapaistev pedagoogiline tegevus

Tiit Paulus

Pikaajaline tegevus interpreedi ja pedagoogina

Mikk Üleoja

Mart Saare loomingu salvestamine

Tiina Mattisen

„Eesti muusika bibliograafilise leksikoni” koostamine

Jüri-Ruut Kangur

Noorte orkestrimängu arendamise eest

 

Arhitektuuri sihtkapital

Raili Paling, Liis Lindvere

Tallinna sünagoogi hoonega kooskõlas sisearhitektuuri eest

Lembit-Kaur Stöör, Tõnis Kimmel

Tallinna sünagoogi uudset ja traditsioonilist ühendava arhitektuurse lahenduse eest

Silja Konsa, Urve Sinijärv, Olev Abner, Kersti Lootus, Ants Hein

Mitmekülgse teatmeteose „Eesti pargid” eest

Kalle Vellevoog

Pärnu suvitusarhitektuuri kaasaegne ja kõrgetasemeline interpreteerimine – pansionaat Seedri tn 4

Aivar Roosaar

Athena konverentsi- ja kultuurikeskuse renoveerimine

Kalle Komissarov

Tegevuse eest Eesti Kunstiakadeemia urbanistika õppetooli töö koordineerimisel ja arhitektuurimõtte avardamisel ajakirjanduses

Audiovisuaalse kunsti sihtkapital

Õie Orav 

Elutööpreemia

Marko Raat

Parim mängufilm „Nuga”

Sulev Keedus

Parim dokumentaalfilm „Jonathan Austraaliast”

Heiki Ernits, Kaspar Jancis, Mati Kütt, Janno Põldma, Priit Pärn, Olga Marchenko, Ülo Pikkov, Priit Tender

Parim animafilm „Must lagi”

Mait Laas, Reet Grosberg

Rahvusvahelise kollokviumi „Voodoo hing” ja Nukufilmi stuudio 50 aasta juubeli korraldamine

Elo Selirand

Parim taustajõud

Armin Kõomägi

Isikliku panuse eest Eesti filmikunsti

 

Kehakultuuri ja spordi sihtkapital

Märt Kermon

Pikaajalise tulemusliku töö eest noortespordi arendamisel ja noorte korvpallurite juhendamisel

Erich Perner

Pikaajalise tulemusliku töö eest noorte jalgratturite juhendajana

Heino Jeret

Pikaajalise tulemusliku töö eest spordiveteranide eestvedajana

Kalle Voolaid

Sporditeemaliste raamatute väljaandmise ning näituste ettevalmistamise eest

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming