„Tudengijazz” auväärsel teetähisel

Ivo Heinloo

30 aastat esimesest „Tudengijazzist” – just sellise auväärse teetähiseni on jõudnud 14. – 17. märtsini toimuv festival, mis nõukogude ajal oli siinmail üks väheseid väljundeid professionaalsel tasemel jazzmuusika viljelemiseks. Seekord antakse festivalikontsert kolmapäeval Viljandis Pärimusmuusika aidas, neljapäeval Tartus Genialistide klubis, reedel Tallinnas F-hoones ja laupäeval Narva Muusikakoolis. Festivali korraldajad on korduvalt vahetunud, aastast 2011 korraldatakse „Tudengijazzi” aga Eesti Jazzliidu egiidi all ja kunstiliseks juhiks on noor saksofonist Kristjan Mazurtšak. * Kuidas sai sinust „Tudengijazzi” korraldaja? Kristjan Mazurtšak: „Tudengijazzi” korraldamise juurde jõudsin läbi Eesti Jazzliidu. Kuna olen sealsete asjaajamiste juures olnud juba mitu aastat ning leidsime, et Eesti üks pikema traditsiooniga festival vajaks uut hoogu tiibadesse, siis võtsin selle väljakutse hea meelega vastu. Sellise suurusega sündmuse korraldamine vajab kindlasti head meeskonda. 2011. aasta festivali korraldusmeeskonnast on tänaseks välja kujunenud neljaliikmeline tuumik, kus peale minu korraldavad asju Rein Kutsar, Kadi Rutens ja Meelis Mikker.

Mis on „Tudengijazzi” missioon?

Arendada improvisatsioonilise ja rütmimuusika viljelemist ja levikut Eestis. Pean seda festivali väga oluliseks rütmimuusika tudengitele, kes on alustamas professionaalset ja edukat karjääri. Festival loob suurepärased võimalused noorte muusikute originaalloomingu viljelemiseks, Eesti ja välistudengite uute kontaktide tekkimiseks, asjatundliku publiku leidmiseks ja koolitamiseks. Kui vaadata festivali ajalugu, siis suurem osa praegu edukaid muusikuid on tuule tiibadesse saanud just „Tudengijazzilt”. Et esimene festival peeti 1982. aastal, siis on 2012 aasta, mille tähistamiseks oleme saatnud laiali kutsed kõikidele festivalil üles astunud muusikutele, et tulla kokku Tallinna festivali õhtul F-hoones, jagada oma tudengiaegade muljeid ja pidada maha üks vägev jämmisessioon.

Kust tulite mõttele pidada festivali Tallinna päev F-hoones?

F-hoone on ühest küljest teadlik valik just maheda miljöö ja ekspressiivse interjööri poolest, mis loob koosmõjus improvisatsioonilise muusikaga sobiliku ja mõnusa atmosfääri. Teisest küljest on F-hoone tehnilised võimalused väga head, kasutame kahe saali süsteemi ning loome hoogsa showcase’i stiilis kontsertõhtu, kus esineb üheksa bändi. F-hoone omanik Priit Juurmann oli samuti kohe koostöö mõttest positiivselt haaratud, nii on ka kõigil Priidu ehk P Julma fännidel põhjust „Tudengijazzi” aftekale sisse astuda.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht