Viin ? muutuste muuseum
Viini kultuuriasutuste püüd on avatus ja rollide paindlikkus ning vaatajas näevad nad partnerit.
Aprilli keskpaigas oli neljal Tallinna ülikooli kultuurikorralduse magistrandil Tuuli Reinsool, Merike Langil, Märt Baumeril, Jelena Artejeval ja lektor Egge Kulbokil võimalus tutvuda Viini muuseumide, galeriide ja kultuuriinstitutsioonidega. Õppereisi toetasid Tallinna ülikooli Erasmuse programm ja Austria KulturKontakt.
Noored üllatasid mitmeti
TALLINNA KAMMERORKESTRI ja TALLINNA MUUSIKAKESKKOOLI solistide kontsert JÜRI ALPERTENI dirigeerimisel Mustpeade majas 12. V.
Selges Molière?i keeles
Ülehomsest Euroopa Liidu põhiseaduse rahvahääletusest Prantsusmaal saab Euroopa Liidu ajaloo üks olulisemaid päevi, aga Liit elab edasi.
Saksa teatri head päevad
Sebastian Hartmann: laval peab suutma korraga armastada ja vihata, mitte seda ainult väitma

Tahtmise perspektiivist
Küllap saab ka kahesõnalist lauset vaadelda vähemalt kahest perspektiivist, tahte ja aja vaatenurgast. Viimase aja kogemused, mida meedia on vahendanud, viitavad Euroopa Liidu ja NATOga liitumise järel kaugemate eesmärkide puudumisele. Õigupoolest ei kaasnenud liitumispüüetega selged ja sisulised arengukavad, vaid toimus enda joondamine raamnõuete järgi. Liitumistegevuse liikumapanevaks jõuks olid soov kuuluda suuremasse ja arenenumasse perre ning julgeolekukaalutlused. Enese sobitamist uute õiguslike, kultuuriliste ja moraalsete süsteemidega suunas motiiv, et muidu meid vastu ei võeta. Nüüdne vaakumitunne on mõistetav, sest üks poolikult asetatud eesmärk on täitunud, teist poolt ei olnud. Seal aga lõpeb ka tahe. Ei ole siis ime, et uue selge eesmärgi puudumine avaldub ükskõiksuses, nihilismis ja häbiväärses käitumises.
Praegune suhkruprotsess viitab sügavamatele põhjustele. Mitmete ministrite ametiaega läbinud suutmatus ja tahtmatus leida õiguslik lahendus reedab alateadlikku soovi eestlaslikult kuidagi vahelt lõigata. Moosimagusa ülemäärase varumise kui konkreetse juhtumi tagamaade uurimine on küll analüüsiks vajalik, kuid ei saa meid tulevikus palju aidata, sest asi ei ole ühes teos, vaid mõttelaadis.




